کد خبر: 128628 A

فرمانده سپاه کربلای مازندران خبرداد:

فرمانده سپاه کربلای مازندران از برگزاری ۶ هزار یادواره شهدا امسال در شهرهای مختلف این استان خبرداد.

فرمانده سپاه کربلای مازندران از برگزاری ۶ هزار یادواره شهدا امسال در شهرهای مختلف این استان خبرداد.

به گزارش ایلنا از آمل، محمدتقی شاهچراغی در بخش دوم از برگزاری کنگره ملی شهیده شاخص سال ۹۲که در شهرستان آمل برگزار شد، با اعلام اینکه در برنامه‌ریزی کنگره ۴ هزار یادواره در مدارس پیش‌بینی شده است، اذعان داشت: تاکنون سه هزار تا از یادواره‌ها در مدارس مازندران برگزار شده است.

وی با بیان اینکه سالانه ۱۲۰۰ یادوار‌ه‌های قشری، اصناف، زنان، کارگری، دانشجویی و در روستاهای این استان برگزار می‌شود، یادآور شد: پیش‌بینی می‌شود امسال این یادواره‌ها به ۱۵۰۰ برسد.

شاهچراغی با اشاره به اینکه از هفت آذر تا کنون برخی روز‌ها دو یادواره در شهرهای مختلف مازندران برگزار می‌شود، افزود: کنگره ستاد یادواره شهدای این استان با برگزاری این یادواره‌ها خواسته تا مردم استان را درگیر این مراسمات کند تا به گونه‌ای با شهدا آشنا شوند.

فرمانده سپاه کربلای مازندران از چاپ ۷۰ کتاب درباره سرداران و شهدای مازندران خبرداد و گفت: هم‌اکنون ۴۰ آثار دیگر در دست چاپ و بیش از ۵۰ عنوان دیگر کارهای اولیه آن به پایان رسیده است.

وی با بیان اینکه فیلم بلندی با مضمون نظامی با عنوان «در بند اروند» در شهرستان نکا در حال تولید است، تصریح کرد: این فیلم به نوعی حضور مردم مازندران در عملیات والفجر۸ را به نمایش می‌کشاند.

شاهچراغی با اشاره به اینکه تاکنون ۳۰ مستند درباره سرداران و فرماندهان این استان ساخته شده است، یادآور شد: پورتال جامع شهدای مازندران نیز در آستانه کنگره شهدای مازندران تهیه شده و بیش از ۶۰ درصد اطلاعات آن بارگذاری شده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: در آستانه برگزاری کنگره سرداران و ۱۰ هزار و شهید این استان تاکنون یک میلیون سند از دفاع مقدس جمع‌آوری و۳۰۰ ساعت فیلم، هزاران ساعت مصاحبه با خانواده‌ها و همرزمان شهدا در مازندران تهیه شده است.

به گزارش ایلنا در این کنگره تمبر و مهر شهیده شاخص سیده‌طاهره هاشمی به دست رئیس سازمان بسیج مستضعفین رونمایی و براساس خبر مدیرکل پست مازندران تمبر و مهر این شهیده شاخص بین‌المللی شد.

بسیج خانواده دفاع مقدس زنان شاخص مصاحبه مازندران برگزاری شهدا یادواره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر