کد خبر: 1241655 A

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی مازندران:

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان مازندران در گردهمایی بازنشستگان شهرستان قائمشهر از اقدام دولت در کاهش سایر سطوح مزدی انتقاد کرد.

به گزارش " ایلنا" نصراله دریابیگی گفت؛ درحالی که امروز ۷۰ درصد بازنشستگان تامین اجتماعی حداقل بگیرند و با سیلی صورت خود را سرخ نگاه می دارند؛ دولت در مصوبه شورای عالی کار درباره مزد و سایر سطوح دست برد و تصمیمی را گرفته که در ۳۰ سال گذشته کم سابقه است.

این مقام مسئول در کانون بازنشستگان تامین اجتماعی مازندران گفت: سبد هزینه مصوب شورای عالی کار ۴۰ میلیون ریال کمتر از میزان مورد نظر جامعه کارگری بود و درباره بازنشستگان تامین اجتماعی نیز دولت برخلاف مصوبه شورای عالی کار اتخاذ تصمیم کرده و رقم ۳۸ درصد سایر سطوح را به ۱۰ درصد کاهش داده و ادعا می کند که وفق قانون و واقعیت های اقتصادی عمل کرده است.

دریابیگی با اشاره به نقش پیشکسوتان تولید در پیروزی انقلاب، دفاع مقدس و شرایط تحریمی کشور گفت: کارگران دیروز و پیشکسوتان امروز تولید در سخت ترین شرایط معیشتی هستند و از دولت انتظارداریم در تصمیم خود راجع به سایر سطوح تجدید نظر نماید.

او گفت: به خاطر آرمان های امام و عشق و علاقه به نظام و رهبری سکوت کرده ایم و منتظر پاسخ استفتاء دبیرکل محترم خانه کارگر از رهبر معظم انقلاب هستیم ۰

وی گفت: حق ما بازنشستگان تامین اجتماعی نیست که چنین برخوردی شود.

 

انتهای پیام/
استان مازندران پیشکسوتان دفاع مقدس دولت کانون بازنشستگان تامین اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر