کد خبر: 112723 A

همزمان با روز جهانی غذا؛

جشن بزرگ صنایع غذایی، همزمان با روز جهانی غذا در روز ۲۴ مهرماه با پیام کیفیت و سلامت به مصرف کنندگان توسط انجمن همگن غذایی و دارویی مازندران برگزار می‌شود.

رییس انجمن همگن غذایی و دارویی مازندران، از برگزاری جشن بزرگ صنایع غذایی این استان همزمان با روز جهانی غذا در روز ۲۴مهرماه با پیام کیفیت وسلامت به مصرف کنندگان توسط این انجمن خبر داد.

به گزارش ایلنا، دکتر اسماعیل خاتمی مقدم گفت: دراین جشن بزرگ صنایع غذایی مازندران که شعاراصلی آن «غذا و سلامتی» است، با حضور حدودهزار نفر مه‌مان در قالب صاحبان صنایع غذایی، کار‌شناسان صنایع غذایی، مدیران تشکل‌های صنعتی، مدیران و کار‌شناسان بخش دولتی، نمایندگان استان، استادان دانشگاه‌های مرتبط، جامعه پزشکان و نمایندگان تشکل‌های غیرمرتبط به همراه خانواده‌های آنان در روز ۲۴مهرماه در مجتمع تفریحی و رفاهی شرکت نفت محمودآباد برگزار می‌شود.

وی، یکی از ویژگی‌های مهم در برگزاری این جشن را انتخاب صنایع غذایی نمونه استان نخستین بار با مشارکت سه جانبه دستگاه‌های نظارتی، تشکل‌های تخصصی و مصرف کنندگان اعلام واضافه کرد: از میان حدود ۲۰۰واحد تولیدی بخش صنعت غذا در مازندران از سوی حدود ۱۰۰مدیر وکار‌شناس دانشگاه علوم پزشکی واداره کل استاندارد وتحقیقات صنعتی مازندران، تعداد ۲۴واحد مورد انتخاب نهایی قرار گرفتند.

وی ادامه داد: در جشن بزرگ صنایع غذایی مازندران از ۱۰واحد بر‌تر این بخش در استان ویژه تجلیل خواهد شد.

رییس انجمن همگن غذایی و دارویی مازندران، با اشاره به اینکه این انجمن، یکی از قدیمی‌ترین تشکل‌های صنعت غذا در استان است وبرگزاری جشنی به مناسبت روز جهانی غذا در راستای معرفی بیشتر این انجمن به مردم استان است، افزود: هدف مهم این انجمن برگزاری متوالی این جشن، در سال‌های آینده و ارتقائ آن به جشنواره است.

خاتمی مقدم، ادامه داد: پیام مهم جشن صنایع غذایی مازندران با عنوان «غذا و سلامتی» که برگرفته از شعار امسال «فائو» در سلامتی جامعه در گرو سیستم غذای سالم است، برگزار می‌شود.

خاتمی مقدم، برپایی ایستگاه‌های عرضه محصولات غذایی و خوراکی، ایستگاه عرضه محصولات خانگی، جنگ شادی، آتش بازی، وی‌ترین عمومی محصولات صنایع غذایی استان، تابلوهای توانمندی‌های صنایع غذای استان، نقاشی‌های جهانی کودکان درخصوص روز جهانی غذا متناسب با شعار‌ها و پیام‌های جشن در حاشیه این مراسم برنامه ریزی شده است.

وی یادآورشد: در این جشن از یادمان درگذشتگان صنعت غذای استان، قدردانی و از تولید کنندگان و کار‌شناسان نمونه استانی نیز تجلیل خواهد شد.

مدیراجرایی جشن صنایع غذایی مازندران هم از خانه صنعت ومعدن وحامیان مالی صنعت غذای مازندران در برگزاری این جشن قدردانی کرد وگفت: هدف اصلی در برگزاری این جشن کمک به مصرف کنندگان برای انتخاب برندهای با کیفیت ودارای سلامت است.

حمیدلسانی، نقش رسانه‌ها را در هوشیاری مصرف کنندگان برای انتخاب تولیدات غذایی سالم وباکیفیت را مورد تاکید جدی قرار داد وابرازامیدواری کرد: فصل جدیدی میان رسانه‌های خبری مازندران وانجمن همگن غذایی و دارویی مازندران در راستای شناسایی ومعرفی واحدهای نمونه و دارای کیفیت وسلامت کاری به مصرف کنندگان در راستای سلامت عمومی جامعه برداشته شود.

استاندارد بازی جامعه دانشگاه علوم پزشکی رسانه سلامت شادی صنایع غذایی کودکان نقاشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر