کد خبر: 112721 A

رئیس اداره اوقاف و امورخیریه آمل خبرداد:

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آمل از برگزاری همایش بزرگ بانوان و ولایت مازنردان در این شهرستان خبرداد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آمل از برگزاری همایش بزرگ بانوان و ولایت مازنردان در این شهرستان خبرداد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رسول علیخانی صبح امروز در گفت‌وگو با ایلنا با بیان اینکه این همایش همزمان با گرامیداشت دهه ولایت در امامزاده عبداله(ع) آمل برگزار می‌شود، یادآور شد: همایش بزرگ بانوان و ولایت نخستین بار در استان مازندران در این شهرستان انجام می‌شود.

وی با اعلام اینکه مراسمات دهه ولایت از روز سه‌شنبه هفته گذشته با عنوان‌های متعدد در شهرستان آمل آغاز خواهد شد، اذعان داشت: این مراسمات در ۱۱ امامزاده، بقعه و اماکن متبرکه این شهرستان برگزار می‌شود.

علیخانی تاکید داشت: مردم ولایتمدار شهرستان آمل می‌توانند در روز عرفه جهت قرأت دعای عرفه در امام‌زاده ابراهیم(ع)، امام‌زاده عبدالله(ع)، بقعه متبرکه درویش اسماعیل(ع)، ابوالفضلی اوجی‌آباد، بقعه متبرکه خضر نبی(ص) و بقعه علامه میرحیدر آملی حضور یابند.

رئیس اداره اوقاف و امورخیریه آمل در ادامه از برپایی ایستگاه و نمایشگاه وقف و نشست صنفی وقف در روز هشتم دهه ولایت در این شهرستان خبرداد و گفت: این ایستگاه‌ها در امام‌زاده ابراهیم(ع)، امام‌زاده عبدالله(ع) و اداره اوقاف و امورخیریه آمل برپا می‌شود.

به گفته وی: در روز عید بزرگ مسلمین، عیدغدیرخم راه‌اندازی کاروان شادی و حرکت به سمت امام‌زاده عبدالله(ع) شهنه‌کلا را از سوی این اداره در پیش خواهیم داشت.

علیخانی با اشاره به اینکه در دیگر روز‌ها برنامه‌هایی چون برپایی نماز پرشکوه عیدقربان، غباروبی امام‌زادگان و شهدا، عصری با شهدا، قرات دعای کمیل برگزار می‌شود، یادآور شد: همچنین برگزاری دعای ندبه و زیارت عاشورا و حضور در نماز جمعه، دعوت از دانش‌آموزان و جوانان همجوار در امام‌زادگان، قرات زیارت جامعه کبیره، جشن میلاد امام هادی(ع)، همایش غدیر از نگاه قران و حدیثدر امام‌زادگان شهرستان آمل به اجرا در می‌آید.

این مسئول خاطرنشان کرد: در ادامه این دهه برنامه‌های جانبی دیگری چون شرکت کارکنان اوقاف، اعضای هیات امناء و مراکز فرهنگی و قرآنی و خادمین افتخاری بقاع متبرکه و امامزادگان در نماز جمعه، تجلیل از خادمان سادات و همسرانشان، برپایی ایستگاه‌های صلواتی، ارسال پیامک با موضوع غدیر‌شناسی، تبلیغات محیطی ونورافضانی، اهدا جوایز و مراسم قربانی و توزیع گوشت برگزار می‌شود.

اداره اوقاف و امور استان مازندران پیامک تبلیغات جامعه دانش آموزان شادی عاشورا گوشت نماز جمعه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر