کد خبر: 1096754 A

مدیرکل آموزش‌وپرورش مازندران:

مدیرکل آموزش‌وپرورش مازندران گفت: تعداد داوطلبان کنکور سراسری سال جاری در مازندران ۴۹ هزار و ۹۱۱ نفر است که ۳۰ هزار و ۸۹۳ نفر از این تعداد را بانوان تشکیل می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، علیرضا سعدی پور با اعلام اینکه۵۰ هزار داوطلب مازندرانی در کنکور امسال رقابت می‌کنند،گفت:  بیشترین جمعیت داوطلبان آزمون سراسری در مازندران با ۲۰ هزار و ۸۷ نفر مربوط به گروه آزمایشی علوم تجربی است و پس‌ازآن هم‌گروه آزمایشی علوم انسانی با ۱۱ هزار و ۹۷۳ نفر قرار دارد.

وی آمار داوطلبان گروه آزمایشی ریاضی را پنج هزار و ۹۶۰ نفر اعلام کرد و افزود: در گروه آزمایشی هنر چهار هزار و ۴۰۰ نفر و در گروه آزمایشی زبان‌های خارجی نیز هفت هزار و ۴۹۱ داوطلب مازندرانی حضور دارند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش مازندران با اعلام این‌که شمار داوطلبان مازندرانی شرکت‌کننده در کنکور سراسری امسال در مقایسه با پارسال ۱/۵ درصد کاهش داشته است، گفت: با تمهیدات صورت گرفته، آزمون امسال در ۹ شهر مازندران شامل نکا، قائم‌شهر، آمل، نوشهر، تنکابن، کلاردشت، بندپی شرقی، نور و محمودآباد با محوریت آموزش‌وپرورش در ۱۳۶ حوزه امتحانی برگزار می‌شود و در سایر شهر‌ها نیز محوریت برگزاری آزمون با دانشگاه‌ها و زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.

سعدی پور تصریح کرد: طبق اعلام سازمان سنجش، داوطلبان می‌توانند تا قبل از زمان برگزاری آزمون با مراجعه با آدرس اینترنتی سازمان سنجش به نشانی www.sangesh.org نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه اقدام کنند.

وی از داوطلبان خواست از همراه داشتن ماشین‌حساب، تلفن همراه، ساعت، انگشتر و دستبند هوشمند هنگام ورود به حوزه امتحانی خودداری کنند و هشدار داد: همراه داشتن این وسایل هنگام برگزاری آزمون تخلف محسوب می‌شود و با فرد متخلف برابر قانون برخورد خواهد شد.

سعدی پور همچنین به داوطلبان توصیه کرد تا در روز برگزاری آزمون، کپی کارت شرکت در جلسه، کارت ملی و یا شناسنامه عکس‌دار به همراه داشته باشند.

وی با تأکید بر این‌که تمامی پروتکل‌های بهداشتی در جریان برگزاری کنکور در حوزه‌های امتحانی سخت‌گیرانه اجرا می‌شود ، گفت که تمامی دانش آموزان و متصدیان کنکور پیش از ورود به حوزه امتحانی تب سنجی می‌شوند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش مازندران بابیان اینکه حفظ سلامتی دانش‌آموزان شرکت‌کننده در کنکور سراسری امسال با توجه به شرایط کرونایی حاکم بر استان در اولویت است ، اظهار داشـت : نمایندگان وزارت بهداشت باهدف اجرای دقیق پروتکل‌های بهداشتی از چند روز قبل از تمام حوزه‌های امتحانی بازید کردند و در روز برگزاری آزمون نیز کارشناسان بهداشتی در تمام حوزه‌ها به‌صورت مستمر حضور دارند.

 

انتهای پیام/
رقابت علوم تحقیقات و فناوری قانون کنکور وزارت بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر