کد خبر: 743449 A

شهردار پلدختر:

شهردار پلدختر گفت: بارندگی‌های مستمر از روز گذشته تاکنون و بارش شدید تگرگ صبح امروز دوشنبه، موجب بروز مشکلات شهری و آبگرفتگی وسیع در این منطقه شده است.

به گزارش ایلنا از پلدختر، صمد چراغی پور در جمع خبرنگاران افزود: اکنون عوامل شهرداری، تیم های خدماتی و امدادی با استفاده از ماشین آلات مورد نیاز در حال خدمت رسانی به شهروندان هستند.

بارش باران که از عصر روز یکشنبه در لرستان آغاز شده تا بعدازظهر روز سه‌شنبه برای همه نقاط استان پیش‌بینی شده است.

وی بیان کرد: همچنین خروش و طغیان کشکان دور از انتظار نیست و احتمال تخریب دیواره ساحلی شهر نیز وجود دارد.

وی ادامه داد: در این صورت حجم بالایی از آب رودخانه به بخش غربی شهر وارد می شود که باید شهروندان از جمله مناطق حاشیه ای کشکان رود امشب در این راستا آمادگی داشته باشند تا در صورت نیاز محل را تخلیه کنند.

وی گفت: سایت مسکن مهر پلدختر همچون بارش‌های گذشته دچار آبگرفتگی شده و در صورت تداوم بارندگی، احتمال تخریب کانال خیابان مدنی وجود دارد.

براساس اعلام هواشناسی استان همراه با این شرایط جوی، در شهرهای شمالی و شرقی، ارتفاعات و مناطق کوهستانی و نواحی از مرکز استان بارش برف و احتمال ریزش تگرگ وجود دارد که سیلابی شدن مسیل ها و طغیان رودخانه ها دور از انتظار نیست.

طی این مدت برخی مناطق جنوبی استان تا 100 میلی متر بارندگی را تجربه می کنند و ریزش برف در ارتفاعات و گردنه هایی همچون فرسش، گله بادوش، رازان، گاماسیاب و زالیان پیش بینی می شود.

خبرنگار: الهام قاسمی نیایی

بارش باران خدمت رسانی مشکلات هواشناسی مناطق کوهستانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر