کد خبر: 680527 A

با ارتقای شهرداری پلدختر به درجه 7 ؛

شهردار پلدختر گفت:‌ با ارتقا شهرداری پلدختر به درجه ۷ انتخاب شهردار پلدختر تخصصی می شود .

به گزارش خبرنگار ایلنا در پلدختر، صمد چراغی پور در جمع خبرنگاران گفت:  در راستای ارتقای درجه شهرداری پلدختر، کمیسون ارتقا درجه شهرداری های کشور با این موضوع موافقت کرد و  وزارت کشور  نیز طی نامه ای به استاندار لرستان مراتب ارتقا‌ی درجه شهرداری پلدختر را اعلام کرد.

چراغی پور ضمن تشکر از عنایت وزیر محترم کشور گفت: در اینجا بر خود لازم می‌دانم از ریاست سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، استاندار لرستان،معاون عمرانی استاندار و مدیرکل امور شهری و شورای های استانداری تشکر کنم و این موفقیت را به شهروندان فهیم پلدختری، اعضای محترم شورای اسلامی شهر و پرسنل خدوم شهرداری تبریک بگویم.

شهردار پلدختر در ادامه خاطر نشان کرد: با ارتقا شهرداری پلدختر به درجه ۷ از این پس انتخاب شهردار پلدختر نیز تخصصی شده و صرفا رشته های متناسب با شرح و وظایف و فعالیت های شهرداری و مورد تایید وزارت کشور می‌توانند به عنوان شهردار انتخاب شوند و امکان انتخاب شهردار در رشته های غیر مرتبط وجود نخواهد داشت.

 آخرین بار در تاریخ 1383/02/13 شهرداری پلدختر از درجه ۵ به ۶ ارتقا یافته بود که با پیگیری‌های شهردار و شورای اسلامی شهر پس از حدود ۱۵ سال درجه شهرداری به ۷ ارتقا یافت.

درجه بندی شهرداری ها از ۱ تا ۱۲ است که درجه شهرداری تهران ۱۲ است  و کمک‌ها و اعتبارات ملی به شهرداری‌ها بر اساس درجه توزیع می شود و ارتقا درجه شهرداری پلدختر به ۷ از این نظر دارای اهمیت فراوانی است.

 

خبرنگار: الهه احمدی سبزواری

شهرداری شهردار پلدختر شورای شهر و روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر