کد خبر: 665994 A

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، از توزیع رایگان 370 دستگاه آبگرمکن خورشیدی بین روستائیان و جنگل نشینان این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا لرستان، شیرزاد نجفی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به منظور جلوگیری از قطع درختان و جهت استحمام روستائیان و جنگل نشینان، 370 دستگاه آبگرمکن خورشیدی به صورت رایگان بین آنها توزیع شده است.

وی با بیان اینکه تغییر الگوی مصرف سوخت و حفاظت از جنگل‌ها، از برنامه‌های سازمان جنگلها و این اداره کل است اظهار داشت: در راستای حفظ ذخایر ژنتیکی ، کاهش فشار بر جنگل‌ها ، جلوگیری از قطع درختان ، سوق دادن روستاییان و جنگل نشینان به استفاده از انرژی‌های پاک و زمینه سازی برای بهره‌گیری از سوخت فسیلی، این کار صورت گرفته است.

نجفی عنوان کرد: منابع طبیعی لرستان؛ این تعداد آبگرمکن خورشیدی را به صورت رایگان، در اختیار خانواده‌های پنج روستا درحوزه پایلوت پروژه منارید درب آستانه شهرستان دورود و شهرستان های خرم آباد، الیگودرز، سلسله ، دلفان، چگنی و پلدختر قرار داده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در پایان یادآور شد، برای خرید و توزیع این آبگرمکن ها 12 میلیارد ریال هزینه شده است.

 

خبرنگار: الهه احمدی سبزواری

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان خبر داد: توزیع رایگان آبگرمکن خورشیدی بین روستائیان و جنگل‌نشینان لرستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر