کد خبر: 664134 A

مدیرکل تامین‌اجتماعی لرستان عنوان کرد:

مدیرکل تامین‌اجتماعی لرستان گفت: ۷۰ درصد جمعیت روستایی و عشایر استان هنوز تحت پوشش بیمه نیستند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا لرستان، علی جهانی با بیان اینکه در لرستان ۷۵۰  هزار نفر تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند، افزود: از این میزان افراد تحت پوشش، ۱۳۰ هزار نفر بیمه شده اجباری و کارگاهی هستند، ۴۰۰ هزار نفر شرایط اشتغال دارند ولی بستر اشتغال برای آن‌ها فراهم نیست.

وی با تأکید بر اینکه به‌طور متوسط تأمین اجتماعی لرستان ماهانه ۱۰۰ میلیارد تومان مستمری بازنشستگی پرداخت می‌کند، اظهار کرد: همچنین متوسط هزینه‌های درمان در استان ۳۰ میلیارد تومان است.

مدیرکل تأمین اجتماعی لرستان با اشاره به اینکه در سال بیش از ۱۴۰۰ میلیارد تومان هزینه‌های سازمان تأمین اجتماعی در استان است، گفت: در حوزه درمان جزء ۱۰ استان برتر کشور هستیم.

جهانی با بیان اینکه در حوزه نظام جامع رفاه و تأمین اجتماعی لرستان نیازمند انسجام و تقویت هستیم، عنوان کرد: ۷۰ درصد از جمعیت روستایی و عشایر استان هنوز تحت پوشش بیمه نیستند.

وی با تأکید بر اینکه روند اشتغال و آسیب‌شناسی اشتغال در لرستان قابل تعمق است، افزود: بیشترین ایجاد اشتغال را می‌توانیم در حوزه روستایی و عشایری داشته باشیم.

مدیرکل تأمین اجتماعی لرستان با بیان اینکه ۵۰ هزار نفر از جمعیت لرستان بازنشسته و مستمری‌بگیر تأمین اجتماعی هستند، افزود: ارائه خدمات به‌صورت الکترونیک یکی از اقدامات ما در استان بوده است.

جهانی با بیان اینکه نظام بیمه روستایی از ساختار و مدل تأمین اجتماعی می‌تواند الگو گیری کند، بیان کرد: در حوزه بیمه بیکاری، جزء استان‌هایی بوده‌ایم که مقرری بیمه بیکاری را در یک سطح حفظ کرده‌ایم.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان با اشاره به تلاش برای حفظ اشتغال موجود، تصریح کرد: در استان نیاز به اشتغال پایدار داریم چرا که طرح‌های گذشته منجر به ایجاد اشتغال در لرستان نشده است.

 

خبرنگار: حسام شفیعی

۷۰ درصد جمعیت روستایی و عشایر لرستان تحت پوشش بیمه نیستند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر