کد خبر: 663630 A

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان خبر داد:

مدیرکل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان گفت: فردی سابقه‌دار که اقدام به قطع درختان بلوط می‌کرد دستگیر شد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از لرستان، شیرزاد نجفی در جمع خبرنگاران از دستگیری تخریب‌کننده درختان جنگلی در لرستان خبر داد و اظهار داشت: فردی سابقه‌دار که هرساله اقدام به قطع درختان بلوط می‌کرد دستگیر شد.

وی با بیان اینکه این فرد خاطی سال گذشته دستگیر و راهی زندان شده بود افزود: این فرد متخلف با اقدام به قطع درختان بلوط در استان چوب‌های جمع‌آوری‌شده را برای کارگاه‌های مبل‌سازی در اصفهان و یزد ارسال می‌کرد و از این طریق برای خود درآمدزایی می‌کرد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان عنوان کرد: فرد خاطی پس از کشیدن حبس و جریمه سنگین، به قید ضمانت و وثیقه آزادشده بود که بار دیگر دست به قطع درختان بلوط در اراضی داد آباد زده بود که توسط کارکنان یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری که به‌صورت شبانه‌روز در حال گشت زنی هستند دستگیر شد.

وی بیان کرد: کارکنان یگان حفاظت به یک دستگاه خاور ایسوزو در منطقه داد آباد که کاه و کلش حمل می‌کردند مشکوک شده و پس از بازرسی مشخص شد در زیر کاه و کلش‌ها، درختان بریده‌شده بلوط را جاسازی کرده است.

نجفی به دستگیری فرد خاطی و توقیف درختان قطع‌شده اشاره کرد و گفت: فرد متخلف دستگیر و پس از تشکیل پرونده قضایی تحویل مراجع قضایی و اموال مکشوفه توقیف شد.

 

خبرنگار: زهرا شفیعی

دستگیری قاتل درختان بلوط در دادآباد لرستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر