کد خبر: 663262 A

معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد لرستان عنوان کرد:

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان گفت: رقابت گروه‌های نمایشی در سی‌امین جشنواره تئاتر لرستان از امروز آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا لرستان، فرید رحمتی در جمع خبرنگاران از آغاز سی امین جشنواره تئاتر استان لرستان در خرم آباد خبر داد و اظهار داشت: سی امین جشنواره تئاتر لرستان از امروز تا دوازدهم شهریور ماه با حضور ٨ گروه نمایشی از شهرستان‌های خرم آباد، بروجرد، دورود، کوهدشت و پلدختر در مجتمع فرهنگی هنری ارشاد خرم آباد برگزار می شود.

وی افزود: در روز نخست این جشنواره نمایش«سکرت و ساطور» به کارگردانی یدالله شعبان از خرم آباد و سپس به ترتیب سه نمایش«تراژدی سربازهای کوکی» به کارگردانی سامان شکیبا از بروجرد، «خواب قابیل»  به کارگردانی پژمان باقری‌پور از پلدختر و «تراژدی طبخ و طرب» به کارگردانی نازنین مهاجر حسینی از بروجرد به روی صحنه خواهند رفت.

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان تصریح کرد: در روز دوم این جشنواره نیز نمایش‌های «هیپوفیز» به کارگردانی عرفان مقصودی از بروجرد، «امیل و ممیل» به کارگردانی شهاب امرایی از دورود، «پرده» به کارگردانی وحید اکبری از کوهدشت و «گنج خسیس»  به کارگردانی پویا حسنوند از خرم آباد به اجرا در خواهند آمد.

رحمتی خاطرنشان کرد: آیین اختتامیه این جشنواره روز دوشنبه ١٢ شهریور ماه برگزار می شود و علاوه بر معرفی برگزیدان بخش های مختلف، دو نمایش برتر به عنوان نماینده لرستان به دبیرخانه جشنواره تئاتر فجر معرفی خواهند شد.

بر اساس این گزارش، داوری آثار سی امین جشنواره تئاتر لرستان بر عهده سید سیامک موسوی، فرشید صمدی پور و مهدی محمدی خواهد بود و نصرت الله مسعودی و امیر امانی نیز به عنوان ناظران داوری در این هیات حضور خواهند داشت.

خبرنگار: الهه احمدی سبزواری

آغاز رقابت ۸ گروه نمایشی در سی‌امین جشنواره تئاتر لرستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر