کد خبر: 655751 A

معاون استانداری لرستان عنوان کرد:

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری با تاکید بر ضرورت توجه بیشتر به مراکز فرهنگی و تربیتی، خاطرنشان کرد: طرح توسعه کانون ادب خرم‌آباد اجرایی شود.

به گزارش خبرگزاری ایلنا لرستان، حبیب الله خجسته‌پور در جلسه شورای آموزش و پرورش لرستان با اشاره به اینکه در بحث تغییر کاربری اماکن آموزشی، کاربری‌های ساختمان‌های نهضت سوادآموزی منطقه بیران‌شهر مورد تصویب قرار می‌گیرد، اضافه کرد: معاون عمرانی استاندار تکلیف مصوبات شورای آموزش و پرورش را تا حصول نتیجه پیگیری خواهد کرد.

وی با طرح این سئوال که آیا می‌شود بخشی از یک فضای آموزشی را تغییر کاربری داد یا خیر، تصریح کرد: باید استعلامات لازم در این خصوص صورت گیرد چرا که عموما تغییر کاربری در خصوص کل مساحت یک زمین جامعیت دارد.

خجسته‌پور به تصویب ساخت مدارس شبانه‌روزی بروجرد و بیر‌ان‌شهر اشاره و با ذکر این مطلب که توسعه راه‌ها و وسایل نقلیه موجب کاهش استقبال دانش‌آموزان از مدارس شبانه‌روزی شده است، اضافه کرد: در مدارس شبانه‌روزی باید به‌دنبال بهره‌وری در مدارس شبانه‌روزی باشیم.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان بر صرورت مرمت و توسعه کانون فرهنگی و تربیتی ادب خرم‌آباد تاکید و با ذکر این مطلب که این کانون فضایی نوستالوژیک دارد، اظهارکرد: دوران اوج این کانون در حوزه‌های هنری و موسیقی بود و احیای کانون ادب حفظ یک اثر تاریخی است این در حالی است که مزیت کانون ادب مرکزیت است.

وی به عدم تعریف فرهنگسرا در چارت آموزش و پرورش اشاره  کرد و گفت: طرحی به عنوان طرح توسعه برای کانون فرهنگی تربیتی ادب تعریف شود و در این طرح توسعه ساختمان قدیمی کانون و تجهیز آن شود و اولویت بعدی الحاقات این کانون در دستور کار قرار گیرد.

خجسته‌پور تصریح کرد: درصورت تامین زمین و احداث ساختمان هنرستان ورزشی دخترانه این ساختمان در اختیار کانون ادب قرار گیرد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان به تهیه طرح دبیرستان حضرت امام(ره) بروجرد تاکید کرد و با ذکر این مطلب که هفته گذشته نتایج کنکور اعلام شد که موجب نگرانی‌هایی در استان شد، خاطرنشان کرد: دستور کار اصلی شورای آموزش و پرورش بررسی وضعیت استان در کنکور باشد.

خبرنگار: سلمان حیدری

طرح توسعه کانون ادب خرم‌آباد اجرایی شود
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر