کد خبر: 653332 A

معاون اداره کل منابع طبیعی لرستان عنوان کرد:

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان گفت: شناسایی اولویت ها در بخش آبخیزداری از اهمیت بالایی برخوردار است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از لرستان، محمدحسین بابایی در کارگاه یک روزه ناظرین مقیم و عالی معاونت آبخیزداری که در اداره کل منابع طبیعی لرستان برگزار شد، با اشاره به اینکه آبخیزداری دستورالعمل اجرایی و روش بیان کردن مفاهیمی چون توسعه پایدار، افزایش بهره‌وری و مشارکت مردم است، خاطر نشان کرد: آبخیزداری می‌تواند نقش مهم و سازنده‌ای جهت حفظ، احیا، توسعه منابع طبیعی و همچنین مهار و کاهش خسارات ناشی از بلایای طبیعی به خصوص سیل داشته باشد.

وی تصریح کرد: از اقدامات اساسی در جهت کنترل سیل در حوضه های آبخیز، انجام عملیات آبخیزداری در قالب برنامه های مدیریتی و اجرایی است.

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان به اقدامات آبخیزداری اشاره کرد و افزود: آبخیزداری علاوه بر تولید اکسیژن و تلطیف هوا، از نقطه نظر زیست محیطی تاثیرات بسیار مثبتی بر زندگی جانوران موجود در اکوسیستم های مرتعی و رودخانه ای داشته و با تقویت مراتع، رودخانه‌ها و چشمه سارها می‌توان، مأمن امنی را برای حیات وحش و پرورش آبزیان فراهم کرد.

گفتنی است در این کارگاه آموزشی که به مدرسی هوشنگ محمدیان برگزار شد، ناظرین در خصوص نظارت مقیم و عالی بر پروژه های آبخیزداری ، نحوه متراژ سازه ها و تصحیح صورت وضعیت ها، نحوه اجرای بندهای شرایط‌عمومی پیمان، نظارت مستمر ناظرین مقیم بر پروژهای‌صندوق توسعه‌ملی، نحوه مستندسازی فعالیت‌های آبخیزداری بحث و تبادل نظر شد.

خبرنگار: زهرا شفیعی

شناسايي اولويت ها در بخش آبخيزداري از اهميت بالای برخوردار است
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر