کد خبر: 649171 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد:

رضا میرزایی در گفتگو با خبرنگار ایلنا در خرم آباد از آغاز عملیات اجرایی سد مخزنی مخملکوه و سد زیبا محمد خرم آباد در نیمه دوم سال ۹۷ خبر داد

رضا میرزایی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در خرم آباد اظهار داشت: سدهای مخمل کوه و زیبا محمد خرم آباد از پروژه‌های بودند که در سال‌های گذشته از اولویت وزارت نیرو خارج شده و ردیف اعتباری آنها حذف شده بود.

وی افزود: با پیگیری‌ها و تلاش‌های بی‌وقفه و مستمر شرکت آب منطقه‌ای لرستان، دکتر خادمی، استاندار پرتلاش و نمایندگان مردم شریف شهرستان‌های خرم آباد و چگنی جناب آقایان بیرانوندی و ملکشاهی راد این دو سد ردیف اعتباری گرفته و از حالت فریز خارج شدند.

وی بیان کرد: اعتبار مصوب سد مخملکوه ۹ میلیارد تومان و تخصیص آن معادل ۴ میلیارد تومان و اعتبار ابلاغی سد زیبا محمد ۵ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان و تخصیص آن یک میلیارد تومان است.

مدیرعامل آب منطقه ای لرستان اظهار داشت: اسناد مناقصه سد های مخمل کوه و زیبا محمد توسط مهندسین مشاور در حال تهیه است که پس از تهیه و برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار ذیصلاح عملیات اجرایی این دو سد مهم در نیمه دوم سال جاری آغاز خواهد شد.

وی تصریح کرد: هدف از اجرای سد مخملکوه تامین ۵۵ میلیون مترمکعب آب شرب بلند مدت و پایدار و پنج میلیون متر مکعب آب صنعت شهر خرم آباد و هدف از اجرای سد زیبا محمد تامین آب شرب روستاهای منطقه و تامین آب کشاورزی حدود ۲ هزار هکتار اراضی کشاورزی آنهاست.

خبرنگار: حسام شفیعی

آغاز عملیات اجرایی سد مخزنی مخملکوه و سد زیبا محمد خرم آباد در ن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر