کد خبر: 639950 A

مدیرکل منابع طبیعی استان لرستان خبر داد:

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان از اجرای 3 پروژه آبخیزداری در شهرستان خرم آباد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا در خرم آباد، شیرزاد نجفی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اجرای عملیات مکانیکی و بیولوژیکی با هدف افزایش پوشش گیاهی، مقابله با فرسایش خاک، کنترل سیل و رسوب و افزایش ذخایر آب زیرزمینی در سطح شهرستان خرم آباد در حال اجرا است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان با اشاره به اینکه این پروژه ها در 3 حوزه آبخیز، شوراب چنار بگالی، قلعه گل و سرکانه اجرایی می شود، اظهار کرد: این طرح ها در قالب عملیات مکانیکی و بیولوژیکی به صورت اجرای سازه های سنگی ملاتی و گابیونی در مسیر سیلاب ها با صرف اعتباری بالغ بر 6 میلیارد و 600 میلیون ریال در حال اجراست.

وی ضمن تاکید بر لزوم افزایش پوشش گیاهی، وسعت مراتع و جنگلها در حفاظت از آب و خاک خاطر نشان کرد:حفظ و ذخیره‌سازی نزولات‌جوی، جلوگیری از افت سریع آب سفره‌های زیرزمینی، افزایش تولیدات کشاورزی، دامی و صنایع مرتبط و ایجاد اشتغال، فرآیند اجرای آبخیزداری است.

نجفی با بیان اینکه مقابله با خشکسالی، توسعه و بهبود کیفیت و کمیت آب‌های زیرزمینی در کنار بهبود و توسعه زیست گاه‌های جنگلی، مرتعی و پناهگاه‌های حیات وحش از دیگر پیامد‌های عملیات آبخیزداری در لرستان است، بر لزوم توسعه حوزه‌های آبخیز در سطح استان تاکید کرد.

خبرنگار: حسام شفیعی

اجرای 3 پروژه آبخیزداری در شهرستان خرم آباد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر