کد خبر: 638278 A

مدیرکل آموزش و پرورش استان لرستان:

مدیرکل آموزش و پرورش استان لرستان گفت: تلاش می‌کنیم از سیاست‌بازی به‌دور باشیم و دستگاه آموزش و پرورش را در ریل واقعی خویش که همان تعلیم و تربیت است قرار دهیم و از اعمال تصمیمات عجولانه و نسنجیده دوری کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا لرستان، رضا زینی وند مقدم در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: به دنبال برون رفت آموزش و پرورش از چالش های سیاسی، باندگرایی و طایفه سالاری هستیم.

وی با بیان اینکه فضای آموزشی کل استان باید رصد شده و کارشناسی‌های لازم اعمال شود، افزود: تلاش می‌کنیم از سیاست‌بازی به‌دور باشیم و دستگاه آموزش و پرورش را در ریل واقعی خویش که همان تعلیم و تربیت است قرار دهیم و از اعمال تصمیمات عجولانه و نسنجیده دوری کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان لرستان در خصوص دانش آموز آسیب دیده شهرستان کوهدشت که بر اثر حادثه انفجار، متحمل ضایعه قطع عضو شد، تاکید کرد: این مدرسه موظف به پاسخگویی ست که چگونه مواد منفجره وارد این مکان آموزشی شده و پیگیری های لازم انجام خواهد شد.

زینی وندمقدم با اشاره به اهمیت آگاهی بخشی و رسالت کار رسانه، بیان داشت: اوج هنر یک نویسنده و خبرنگار این است که با رعایت اعتدال و انصاف قلم بزند و رسالت و شغل ما همسو با خبرنگاران است.

ایشان اضافه کرد: دست یاری دراز می کنیم بسوی مسوولین، مردم و همه کسانی که می توانند در اجرای رسالت تعلیم و تربیت به ما کمک کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با توجه به اهمیت آگاهسازی و پیشگیری از اعتیاد از درگاه آموزش و پرورش خبر داد: در زمینه مواد مخدر، ۱۵۲ میلیون تومان از محل شورای هماهنگی مبارزه نیز با مواد مخدر برای ما اعتبار تخصیص داده شده که این اعتبار صرف توانمندی والدین، برگزاری کلاس‌های آموزشی و ...... شده است.

زینی وند مقدم در پایان در خصوص توسعه ورزش در نهاد آموزش و پرورش تشریح کرد: مسابقات کشتی آزاد و فرهنگی سال گذشته با میزبانی خوب ما همراه بود، از توانمندی‌های مهم استان لرستان، ورزش کشتی است به طوری‌که امسال در مراکش قهرمان شدیم، به‌دلیل پتانسیل‌های بالای لرستان، در سال‌جاری نیز میزبانی با استان است، برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده،  از دهم تا ۱۶ تیرماه سال‌جاری، این مسابقات با حضور یک‌هزار و ۳۸ نفر ورزش‌کار، مربی، عوامل اجرایی و ....برگزار خواهد شد.

خبرنگار: نرگس سپه وند

تلاش می‌کنیم از سیاست‌بازی به‌دور باشیم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر