کد خبر: 637175 A

استاندار لرستان عنوان کرد:

استاندار لرستان گفت: کلیه کارفرمایانی که با حفظ اشتغال موجود ، اقدام به جذب و بکارگیری نیروی جدید از کار جویان مراکز کاریابی نمایند به مدت ۲ سال از پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی معاف می شوند.

به گزارش ایلنا لرستان، سید موسی خادمی با بیان اهمیت ویژه مباحث اشتغال و کار آفرینی و اهتمام ویژه دولت تدبیر و امید برای کاهش میزان بیکاری در جامعه، گفت:حل مشکل اشتغال در گرو حمایت از بخش خصوصی و کارفرمایان است و بدین منظور طرح‌های مختلفی در دولت مطرح و به مرحله اجرا در آمده است.

استاندار لرستان حمایت از بخش خصوصی را در حوزه‌های مختلفی از جمله پرداخت تسهیلات و همچنین معافیت‌های بیمه ای دانست و افزود: بر اساس دستور العمل اجرایی طرح مشوق‌های بیمه کارفرمایی، شرایط بسیار مناسبی برای کارفرمایانی که اقدام به افزایش نیروی کار جدید نمایند به وجود آمده است و این کارفرمایان از پرداخت بیمه سهم کارفرمایی به مدت ۲ سال معاف می شوند.

خادمی با بیان اینکه الزاما می‌بایست نیروی کار جدید از مراکز کاریابی معرفی و مشغول بکار شوند، بیان داشت: فارغ التحصیلان دارای مدرک کارشناسی به بالا که حداقل ۳ ماه از ثبت نام آنها در مراکز کاریابی و مشاوره شغلی گذشته باشد، مشمول اجرای این طرح تشویقی خواهند بود.

استاندار لرستان با بیان اهمیت ویژه جذب نیروهای جوان جویای کار، تصریح کرد: از کلیه فعالان بخش خصوصی و کارفرمایان انتظار می رود با همکاری اداره کل کار و تعاون و همچنین مراکز کار یابی، از امکان فراهم شده برای بهره مندی از طرح های تشویقی دولت استفاده لازم را برده و گامی در جهت کاهش بیکاری و حل مشکل اشتغال بردارند.

گفتنی است بر اساس بخشنامه حداکثر سن مجاز برای کارجویان جدید برای مقطع تحصیلی کارشناسی ۲۵ سال، کارشناسی ارشد ۲۸ سال و دکترا ۳۲ سال است و مدت خدمت نظام وظیفه به حداکثر سن مجاز افزوده می شود.

همچنین کار آفرینان به ازای هر ۲ نفر بیمه شده ، مجاز به استخدام یک نفر جدید از کار جویان هستند.

خبرنگار: حسام شفیعی

کارفرمایان از پرداخت ۲ سال حق بیمه معاف شدند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر