کد خبر: 636795 A

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان از اجرای طرح مدیریت جامع حوزه آبخیز در شهرستان‎های لرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، شیرزاد نجفی با اشاره به اینکه در اجرای طرح مدیریت جامع حوزه‌های آبخیز، از ظرفیت مردمی استفاده می‌شود بیان کرد: نقش مردم در اجرای این طرح جامع ، بسیار مهم و تاثیرگذار است.

وی اضافه کرد: این طرح بر اساس رویکرد علمی و جامع‌نگری و به منظور مدیریت جامع با مشارکت جوامع محلی و بهره‌برداران ذی‌نفع در عرصه‌های منابع طبیعی در حوزه‌های آبخیز اجرایی می‌شود.

نجفی تصریح کرد: در این طرح،تمامی فعالیت‌های مرتبط با جنگل، مرتع، آبخیزداری، حفاظت و بهره‌برداری با حضور تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد بصورت یکپارچه انجام می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان افزود: به دنبال اجرای این طرح بسیاری از مشکلات موجود در راه حفظ و احیای منابع طبیعی رفع خواهد شد.

وی به کارکردهای اجرای طرح مدیریت یکپارچه و جامع حوضه‌های آبخیز، اشاره و خاطرنشان کرد: حفظ منابع پایه از جمله آب، خاک، بهبود تنوع زیستی،بهبود معیشت جوامع محلی، کاهش فرسایش خاک، رسوب، جلوگیری از بروز سیلاب، کاهش اثرات خشکسالی، افزایش بهره‌وری در منابع طبیعی، بهبود کیفیت آب شرب و کشاورزی، کاهش آثار تغییرات اقلیمی از جمله کارکردهای مهم اجرای طرح مدیریت جامع حوزه‌های آبخیز است.

 

خبرنگار: حسام شفیعی

اجرای طرح مدیریت جامع حوزه آبخیز در شهرستان‎های لرستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر