کد خبر: 635867 A

مدیرکل اداره منابع طبیعی لرستان خبر داد؛

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان ، جنگل کاری اقتصادی را راهی برای حفاظت از منابع طبیعی و بهبود معیشت جوامع روستایی دانست.

به گزارش خبرنگار ایلنا لرستان، شیرزاد نجفی با اشاره به اجرای طرح جنگل‌کاری اقتصادی اظهار کرد: تاکنون در 1400 هکتار از اراضی لرستان جنگل‌کاری اقتصادی انجام شده است.

وی بیان کرد: تا پایان سال جاری 2۵۰۰ هکتار از اراضی ملی در قالب طرح جنگل کاری اقتصادی قرار می گیرد.

نجفی سیاست‌های سازمان جنگل ها را بر مبنای حفاظت از سرمایه‌های ملی و مشارکت‌های مردمی دانست و خاطرنشان کرد : تخصیص زمین، تامین نهاده های بذر و نهال از وظایف این اداره کل و تامین هزینه های اجرایی بر عهده مردم است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان با بیان اینکه گونه‌های درختی مورد کاشت، بایستی از نوع جنگلی و الزاماً بومی، اقتصادی و چند منظوره باشد افزود: در این طرح با تلفیق عوامل اکولوژیکی ، فاکتورهای اقلیمی، خاک، شناسایی مناطق مناسب، تعیین گونه و اجرای نقشه، روش های کاشت متناسب با وضعیت هر منطقه تعیین و سپس اقدام به کاشت می شود.

وی در پایان افزود: طرح جنگلکاری با هدف اصلاح و احیای مراتع تخریب شده، جلوگیری از فرسایش خاک و هدر رفت آب، نگهداری و ذخیره نزولات آسمانی، تلطیف هوا و ایجاد محیط تفرج گاهی و در نهایت افزایش سرانه فضای سبز انجام می شود.

 

خبرنگار: حسام شفیعی

جنگل کاری اقتصادی راهی برای حفاظت از منابع طبیعی و بهبود معیشت ج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر