کد خبر: 634429 A

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان خبر داد:

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: اجرای عملیات مکانیکی و بیولوژیکی با هدف افزایش پوشش گیاهی، مقابله با فرسایش خاک، کنترل سیل و رسوب و افزایش ذخایر آب زیرزمینی در سطح شهرستان الیگودرز در حال اجراست.

به گزارش خبرنگار ایلنا در خرم آباد، شیرزاد نجفی با اشاره به اجرای ۵ پروژه آبخیزداری در شهرستان الیگودرز اظهار داشت: این پروژه‌ها در 5 حوزه آبخیز ، شول آباد، خان آباد، رودبار، حوزیان و چغا گرگ اجرایی می‌شود.

وی بیان کرد: این طرح ها در قالب عملیات مکانیکی و بیولوژیکی به صورت اجرای سازه های سنگی ملاتی و بادامکاری در مسیر سیلاب ها با صرف اعتباری بالغ بر 5 میلیارد و 830 میلیون ریال در حال اجراست.

نجفی ضمن تاکید بر لزوم افزایش پوشش‌گیاهی، وسعت مراتع و جنگل‌ها در حفاظت از آب و خاک خاطر نشان کرد:حفظ و ذخیره‌سازی نزولات‌جوی، جلوگیری از افت سریع آب سفره‌های زیرزمینی، افزایش تولیدات کشاورزی، دامی و صنایع مرتبط و ایجاد اشتغال، فرآیند اجرای عملیات آبخیزداری است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان در پایان خاطرنشان کرد: مقابله با خشکسالی، توسعه و بهبود کیفیت و کمیت آب‌های زیرزمینی در کنار بهبود و توسعه زیست گاه‌های جنگلی، مرتعی و پناهگاه‌های حیات وحش از دیگر پیامد‌های عملیات آبخیزداری در لرستان است.

خبرنگار: پیام عالیخانی چگنی

اجرای 5 پروژه آبخیزداری در شهرستان الیگودرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر