کد خبر: 424009 A

معاون استاندار لرستان مطرح کرد:

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان گفت: میزان اشتغال ایجاد شده با اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی سه هزار و ۳۶۲ نفر بوده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در خرم آباد، مهرداد غضنفری روز یکشنبه در حاشیه نشست با خبرنگاران اظهار داشت: علاوه بر این میزان اشتغال همچنین ۱۵۴ پروژه در راستای تحقق اهداف سند اقتصاد مقاومتی در لرستان پیش بینی شده است.

وی افزود: در مجموع از محل دو سند اشتغال و اقتصاد مقاومتی که محورهای اصلی استان هستند ۱۶۸ طرح اقتصادی تا پایان سال ۹۵ و ابتدای ۹۶ به بهره برداری می رسد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان ادامه داد: از مجموع این پروژه‌ها ۹۳ طرح به طور کامل افتتاح شده و ۶۱ پروژه دیگر نیز به صورت فازبندی در حال اجرا است.
 

وی با بیان اینکه میزان  ایجاد اشتغال سه هزار و ۳۶۲ نفر با اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی در لرستان بوده است.، تاکید کرد: طرح های به بهره برداری رسیده شامل ۸ طرح در حوزه خدمات، ۶۷ طرح در حوزه صنعت، ۸ طرح در حوزه کشاورزی و ۱۰ طرح در بخشهای مختلف دیگر است.

وی اضافه کرد: این طرح ها در قالب ۶۶۳ پروژه با حجم سرمایه گذاری هشت هزار و ۹۵۳ میلیارد تومان باید در استان اجرایی شوند.

غضنفری‌تصریح کرد ادامه داد: البته هر کدام از این ۶۶۳ پروژه شامل زیر بخش ها و زیرمجموعه‌های مختلفی نیز هستند.

غضنفری تصریح کرد: این ۶۶۳ پروژه شامل ۲۰۷ پروژه اقتصادی، ۲۷ پروژه فرهنگی، ۳۵ طرح برنامه‌ریزی و ۳۹۴ پروژه عمرانی است.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان گفت:  راه اندازی طرح هایی از جمله کشت و صنعت، اجرای پروژه انتقال آب «کاکارضا» به شهر خرم آباد، افتتاح سد حوضیان، افتتاح و راه اندازی ۹۶۸ طرح در هفته دولت، پیگیری اجرای راه آهن خرم آباد -  درود - اندیمشک و تطویل و توسعه باند و ایمنی فرودگاه خرم آباد از جمله پروژه های اقتصاد مقاومتی اجرا شده در استان است.

مهرداد غضنفری اظهار داشت: همچنین طرح توسعه فرودگاه خرم آباد با ۵۳ میلیارد تومان اعتبار به زودی به بهره برداری می رسد.

اشتغال اقتصاد مقاومتی دولت غضنفری کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر