کد خبر: 413454 A

معاون استانداری لرستان خواستار شد:

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان گفت: روند صادرات محصولات شرکت پگاه لرستان به کشور عراق باید همچون گذشته از سر گرفته شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در خرم آباد، مهرداد غضنفری روز شنبه در جلسه کارگروه صادرات غیرنفتی استان لرستان افزود: با توجه به فعالیت شرکت پگاه در استان لرستان باید تلاش شود روند صادرات محصول این شرکت به کشور عراق همچون گذشته از سر گرفته شود.

وی اظهار داشت : عراق بازار محصولات لبنی پگاه را با برند کاله جایگزین کرده که باید برای این مهم راهکار ارائه شود.

وی افزود: ظرفیت‌های تولیدی و اقتصادی فراوانی در استان لرستان وجود دارد که می‌تواند جامعه هدف و بازار های منطقه را در دست بگیرند.

به گزارش ایلنا، در سالجاری صادرات محصولات شرکت شیر پگاه لرستان نسبت به سال گذشته بیش از 50 درصد رشد داشته است.

شرکت پگاه لرستان در راستای افزایش ظرفیت صادرات یکسری محصولات جدید را در سبد محصولات صادراتی قرار داده تا در سال 95 بتواند 3 هزار تن محصول به ارزش بیش از 3 میلیون دلار صادرات داشته باشد.

شرکت شیر پگاه لرستان با توجه به ظرفیت اسمی که دارد روزانه 250 تن شیر دریافت و تولید می کند که با طرح توسعه ای که برای این شرکت در نظر گرفته شده است این ظرفیت به 350 تن در روز می رسد به طوری که می تواند کل شیر استان را دریافت و فراوری کند.

مدیر عامل شرکت شیر پگاه لرستان در این خصوص در گفت وگو با خبرنگار ایلنا افزود: شرکت شیر پگاه لرستان جزء شرکت های بزرگ صنایع شیر ایران است.
 
شهریار یاراحمدی با اشاره به نقش موثر تولید کنندگان در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی اظهار داشت : برای سرمایه در گردش و تکمیل پروژه های در دست ساخت به تسهیلات بانکی با بهره کم نیاز داریم.
 
 وی با بیان این که شرکت شیر پگاه لرستان محصولات متنوع و خاصی تولید می کند، یادآورشد: در این شرکت 70 نوع محصول تولید می شود که از این تعداد 10  نوع محصول آن از دسته سلامتی بخش و فرا سودمند شامل پنیر پری بیوتیک، پنیر زیره و کنجد، شیر پروتئینه و ویتامینه، ماست سرشیردار مکعبی و ... است.
 
مدیر عامل شرکت پگاه لرستان خاطر نشان کرد: با توجه به این که شرکت شیر پگاه یک شرکت صادرات محور است بخشی از محصولات را صادرمی کنیم.
 
یاراحمدی به میزان صادرات محصولات شرکت شیر پگاه لرستان در سال 94 اشاره کرد و افزود: در سال گذشته بیش از 2 هزار تن محصول به کشورهای هدف شامل عراق، افغانستان ، پاکستان و سایر کشورهای آسیای مرکزی صادر شده است.
 
یار احمدی اظهار داشت:  ارزش ریالی محصولات صادر شده  5 میلیارد و 500 میلیون تومان بوده است.
 
سالم و با کیفیت بودن محصولات تولیدی از مزیت های پگاه لرستان
مدیر عامل شرکت شیر پگاه لرستان ، سالم و با کیفیت بودن محصولات تولیدی این شرکت را یکی از مزیت های مهم آن  برشمرد و بیان داشت: فرآیند ما کاملا استاندارد است چرا که ماده اولیه محصولات ما که همان شیر ممتاز است را از دامداری ها و گاوداری های صنعتی تحت پوشش شرکت خریداری می کنیم و حتما قبل از دریافت شیر آن را مورد آزمایش قرار می دهیم.
 
یاراحمدی یکی از افتخارات شرکت شیر پگاه لرستان را استفاده از نیروهای متخصص این استان دانست و اعلام کرد: هم اکنون 200 نفر در شرکت مشغول به کار هستند که 70 نفر از آن دکتر، کارشناس ارشد و کارشناس هستند.
 
وی در ادامه گفت: در شرکت شیر پگاه لرستان یک ترکیب خوب نیروی انسانی از لحاظ توان تخصصی ایجاد کردیم که این روند موجب بالندگی شرکت شده است.
 
مدیرعامل شرکت شیرپگاه لرستان با تاکید بر این که همه برنامه های در دست اقدام این شرکت عملیاتی شده است. تصریح کرد: شرکت  شیر پگاه لرستان جزء شرکت های بزرگ صنایع شیر ایران محسوب به شمار می آید.
 
یاراحمدی گفت: 60 درصد از محصولات شرکت شیر پگاه لرستان در شهرهای بزرگ کشور به فروش می رسد.
 
وی شرکت شیر پگاه لرستان را یک افتخار برای این استان دانست و اذعان داشت: امیدواریم این شرکت هر روز توسعه یافته تر از گذشته باشد و لرستان به خود ببالد که چنین شرکتی در حال فعالیت و تولید است.
 
مدیرعامل شرکت شیر پگاه لرستان در بخش دیگری از سخنان خود از حمایت های استاندار لرستان، مدیران کل جهاد کشاورزی  و صنعت، معدن و تجارت استان و مدیر شعب بانک کشاورزی لرستان قدردانی کرد و گفت: برای سرمایه در گردش و تکمیل پروژه های در دست ساخت خود به تسهیلات  بانکی با بهره کم نیاز دارین و مسولان مربوطه قول هایی داده اند که امیدوتاریم حمایت دوباره و چندباره آن ها شامل حال ما شود.

شیر عراق کشاورزی مدیر عامل شرکت معدن و تجارت استان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر