کد خبر: 373304 A

رئیس اتاق خرم‌آباد خبر داد:

رئیس اتاق بازرگانی خرم آباد گفت: موفق شدیم موافقت اصولی ایجاد شورای ملی انار را به عنوان یک تشکل ملی و با محوریت لرستان اخذ کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا در خرم‌آباد، حسین سلاح‌ورزی ظهر شنبه در نشست نماینده منتخب مردم خرم‌آباد و دوره چگنی در مجلس با فعالان بخش‌خصوصی استان به وضعیت بخش‌خصوصی در استان و فعالیت‌های اتاق بازرگانی اشاره کرد و اظهار داشت: اتاق بازرگانی مطابق قانون به عنوان نماینده بخش‌خصوصی در مجامع تصمیم‌گیری اقتصاد کشور در سطح کلان و استانی حضور دارد که سابقه تشکیل آن در کشور به بیش از ۱۳۰ سال می‌رسد.

رئیس اتاق بازرگانی خرم آباد به تشکیل 7 کمیسیون تخصصی در حوزه‌های مرتبط با کسب و کار اشاره کرد و بیان داشت: این کمیسیون‌ها درباره مباحث بیمه‌ای، مالیات، گردشگری، صنعت، بازرگانی، حمل و نقل و تولید دانش‌بنیان بوده که افراد صاحب‌فکر در هر کدام از این حوزه‌ها موضوعاتی را به صورت تخصصی بررسی می‌کنند.

وی افزود: در استان لرستان با وجود اینکه تجارت، صنعت و پیشه سابقه بالایی دارد ولی سابقه تشکیل اتاق بازرگانی در آن حدود ۲۲ سال است.

سلاح‌ورزی با اشاره به اینکه گزارش‌های استخراج شده از کمیسیون‌های مختلف اتاق بازرگانی خرم‌آباد در تصمیم گیری‌های ملی نیز موثر بوده، افزود: به عنوان مثال دو سال پیش در مجلس بحث اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم در دستور کار قرار گرفت و گزارش مطرح شده از سوی اتاق خرم‌آباد در این‌خصوص موثر واقع شده و اساس پیشنهاداتی از طرف اتاق ایران به مجلس و تصویب این قانون قرار گرفت.

رئیس اتاق بازرگانی خرم‌آباد به فعالیت‌های این بخش روی مباحث تشکل‌سازی و نهادسازی به عنوان ضروریات بخش‌خصوصی اشاره کرد و گفت: در این راستا موفق به تشکیل انجمن ارگانیک در استان شدیم که در بحث تولیدات سالم کشاوزی مشغول به کار است.

وی با بیان اینکه کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی خرم‌آباد طی سال‌های اخیر در سطح ملی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد، بیان داشت: بر این اساس بخشی از ماموریت‌های سند استراتژیک اتاق ایران در حوزه کشاورزی به کمیسیون مربوطه در لرستان منتقل شد.

سلاح‌ورزی به اخذ شعبه استانی شورای ملی نخود توسط اتاق بازرگانی خرم‌آباد اشاره کرد و عنوان کرد: علی‌رغم اینکه لرستان اولین استان تولیدکننده انار نیست اما اخیرا موفق شدیم موافقت اصولی ایجاد شورای ملی انار را به عنوان یک تشکل ملی و با محوریت لرستان اخذ کنیم.

وی اضافه کرد: برای اولین بار تشکل کانون بانوان کارافرین و بازرگان توسط اتاق بازرگانی خرم آباد تشکیل شد.

سلاح‌ورزی به انتقال ساختمان اتاق بازرگانی خرم‌آباد در ماه آینده اشاره کرد و یادآور شد: اتاق بازرگانی خرم‌آباد آمادگی دارد به عنوان بازوی مشورتی برای تحقق اهداف نمایندگان استان در مجلس تلاش کند و در این راستا انتظار داریم مجمع نمایندگان استان ارتباط خوبی با اتاق داشته باشند.

تجارت حمل و نقل صنعت گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر