کد خبر: 359292 A

مدیرکمیته امداد شهرستان خرم‌آباد

ایلنا: مدیرکمیته امداد خرم‌آباد، از معرفی تعداد 2350 نفر از سرپرستان خانوارهای تحت حمایت این شهرستان به سازمان تامین اجتماعی برای استفاده از مزایای بیمه بازنشستگی، مستمری و خروج از حمایت این نهاد خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در خرم‌آباد، محمد ولی حیدروند در جمع خبرنگاران گفت: یکی از برنامه‌های کاری و اولویت‌دار این نهاد در بخش حمایت اجتماعی واریز حق بیمه سرپرستان خانوار تحت حمایت از سوی این نهاد به سازمان تامین اجتماعی است تا این خانوار در زمان تعیین شده و رسیدن به سن بازنشستگی از حمایت امداد خارج و از سازمان مذکور ماهیانه حقوق مستمری دریافت کنند.

وی تصریح کرد: واحد بهداشت و درمان این شهرستان درسال 94 توانسته تعداد 19702 کارت درمانی صادر و پس از تایید اعتبار، تحویل مددجویان شهری دهد، همچنین تعداد 97 بیمار زمین‌گیر و صعب‌العلاج شناسایی و ماهیانه با واریز مبلغ یک میلیون ریال به حساب آنها بابت حق مراقبت و نگهداری به آنها خدمات ارائه شده است.

وی اضافه کرد: این نهاد در بخش بهبود تغذیه کودکان و صدور بن تغذیه در سال 94 نیز توانسته تعداد یک هزار 537 نفر را شناسایی و پس از تشکیل پرونده و هماهنگی لازم با مرکز بهداشت شهرستان خرم‌آباد بن تغذیه تحویل این خانوارها نموده که از این تعداد 1203 کودک شهری و روستایی تحت حمایت این نهاد و تعداد 334 کودک شهری و روستایی غیر تحت حمایت از این مزایا بهره‌مند شدند.

حیدروند  با اشاره به حمایت‌های چشمگیر خیرین در سال گذشته تصریح کرد: در روزهای پایانی سال 94 دو نفر از خیرین نیکوکار خرم‌آبادی در یک عمل خداپسندانه و تلاش همکاران مشارکت‌های مردمی منطقه دو با واریز مبلغ 89 میلیون و 500 هزار ریال توانستند دو نفر از زندانیان جرائم غیرعمد را آزادکنند تا خانواده آنها سال جدید را با خوبی و خوشی آغاز کنند.

سازمان تامین اجتماعی کمیته امداد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر