کد خبر: 242530 A

استاندار لرستان خبر داد:

تاکنون حدود ۴۰ درصد سد مخزنی مروک دورود اجرا شده است و امیدواریم فازهای سوم و چهارم این سد تا پایان سال ۹۴ به بهره‌برداری برسد.

استاندار لرستان گفت: تاکنون حدود ۴۰ درصد سد مخزنی مروک دورود اجرا شده است و امیدواریم فازهای سوم و چهارم این سد تا پایان سال ۹۴ به بهره‌برداری برسد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از دورود، هوشنگ بازوند در دیدار از روند اجرایی پروژه سد مخزنی مروک دورود در جمع خبرنگاران اظهارداشت: در سفر ریاست جمهور به استان لرستان مقرر شد که دو سد مروک دورود و ایواشان تا پایان سال جاری به بهره‌برداری برسد که به همین منظور تکمیل این سد با جدیت تمام در دستور کار قرار گرفت.

هوشنگ بازوند استاندار لرستان به همراه محمد اصلانی، معاون عمرانی استاندار لرستان، و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی لرستان ظهر امروز از سد مروک و ایوشان لرستان بازدید کردند. براساس این گزارش سد مروک و ایوشان لرستان مراحل اجرایی آن‌ها تمام شده و پیش‌بینی می‌شود سد ایوشان دهه فجر به بهره‌برداری برسد. تاکنون ۱۱۰ میلیارد تومان هزینه سد مروک دورود شده که برای تکمیل این پروژه ۴۰ میلیارد تومان دیگر نیاز است.

استاندار لرستان تصریح کرد: به همین منظور در سال جاری مبلغ ۲۰ میلیارد تومان و در سال ۹۴ مبلغ ۳۰ میلیارد تومان برای تکمیل سد مروک دورود اختصاص داده شد که این مبلغ با توجه به طول عمر ۱۱ ساله این سد، این حجم از اعتبارات بی‌سابقه بوده است.

وی ضمن تقدیر از مجموعه امور آب منطقه‌ای لرستان، به پیمانکار این پروژه تاکید کرد: روند اجرایی در این مدت به طور ۲۴ ساعته انجام شد و خوشبختانه تا پایان امسال این پروژه به بهره‌برداری می‌رسد.

بازوند با اشاره به پروژه شبکه آب‌رسانی پایین دست سد گفت: تاکنون حدود ۴۰ درصد از فاز اول و دوم اجرا شده است و امیدواریم فازهای سوم و چهارم این سد تا پایان سال ۹۴ به بهره‌برداری برسد.

دستگاه های اجرایی دهه فجر طول عمر معاون لرستان استاندار دورود سد مروک مخزنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر