کد خبر: 230603 A

رئیس پارک علم و فن‌آوری لرستان

رئیس پارک علم و فن‌آوری لرستان گفت: استان لرستان برای طی کردن مسیر توسعه باید مدل اقتصادی خود را مشخص کند.

رئیس پارک علم و فن‌آوری لرستان گفت: استان لرستان برای طی کردن مسیر توسعه باید مدل اقتصادی خود را مشخص کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم‌آباد، مجید یاراحمدی عصر پنج شنبه در نشست هم‌اندیشی استاندار لرستان با روسای دانشگاه‌ها و مراکز علمی استان لرستان با موضوع بررسی راهکارهای توسعه لرستان که در محل استانداری برگزار شد اظهار داشت: نانو ربات و پهپاد ساخته‌شده در لرستان همزمان با افتتاح فن بازار لرستان در هفته پژوهش رونمایی می‌شود و پرواز آزمایشی پهپاد ساخته‌شده در اتوبان قم - تهران انجام می‌شود.

رئیس پارک علم و فناوری لرستان گفت: پهپاد ساخته‌شده در لرستان و یک نانو ربات که از نانو ربات دانشگاه پنسلوانیا هم کوچک‌تر است همزمان با هفته پژوهش رونمایی می‌شود.

رئیس پارک علم و فن‌آوری لرستان با اشاره به اینکه امروز اقتصاد دنیا مبتنی بر نهاده‌های تولید، تحقیق و توسعه و فن‌آوری و فنّاوری است، گفت: استان لرستان برای طی کردن مسیر توسعه باید مدل اقتصادی خود را مشخص کند.

یاراحمدی بابیان اینکه متأسفانه ۹۳ درصد از اقتصاد لرستان مبتنی بر نهاده‌های تولید است، افزود: اقتصاد کشور کره جنوبی اقتصادی است که مبتنی بر فن‌آوری فنّاوری است و به همین دلیل دارای ۱۰۰ درصد از بازدهی است.

وی به درخواست یکی از نمایندگان خرم‌آباد برای آسیب‌شناسی شرکت پارسیلون خرم‌آباد اشاره کرد و گفت: دو سال پیش به دنبال این درخواست تیمی با همکاری متخصصان دانشگاه صنعت نفت و با هزینه پارک علم و فن‌آوری لرستان برای انجام این آسیب شناسی تشکیل شد و نهایتا ۴۳ طرح اجرایی ارائه شد؛ اما اتفاقی که افتاد این بود که هیچگونه پاسخی از طرف شرکت پارسیلون برای اجرایی کردن این طرح‌ها دریافت نکردیم.

اقتصاد اقتصاد کشور صنعت نفت علم و فناوری قم کره جنوبی توسعه لرستان آوری فن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر