کد خبر: 213091 A

معاون امور عمرانی استانداری لرستان؛

باید انتخاب شهردار را در قالب یک ماتریس بیان کرد و با امتیازبندی خصایص و شاخصه‎ها به آنها نمره داد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گفت: باید انتخاب شهردار را در قالب یک ماتریس بیان کرد و با امتیازبندی خصایص و شاخصه‎‌ها به آن‌ها نمره داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، محمد اصلانی در کارگاه آموزشی قانون تشکیلات وظایف و اختیارات شوراهای اسلامی شهر استان که در سالن اجتماعات آموزش و پژوهش استانداری و به همت جهاد دانشگاهی واحد لرستان برگزار شد، بیان کرد: شوراهای اسلامی زیبا‌ترین تجلی مشارکت مردم بعد از انقلاب اسلامی است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: شوراهای اسلامی زیبا‌ترین تجلی مشارکت مردم بعد از انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به وظایف شورا‌ها اضافه کرد: ماده ۷۱ در حدود ۳۰ بند و تبصره وظایفی را برای شورا‌ها معین کرده که برای توسعه شهر‌ها و روستا‌ها باید به آن‌ها عمل شود.

اصلانی تصریح کرد: در صورت تقبل مسئولیت نباید از زیر آن شانه خالی کرد. نیت اعمال نیز مهم بوده و اگر خلوص نداشته باشیم به هیچ دردی نمی‌‎خورد.

معاون هماهنگی و امور عمرانی استانداری لرستان با اشاره به همیاری شورا و شهرداری با هم، اظهار کرد: نباید شهردار را در سیطره گرفت و برای انجام امور شخصی از او استفاده کرد و تحت فشارش گذاشت. کاری نکنیم که فردای قیامت نتوانیم پاسخگو باشیم.

وی گفت: شوراهای شهر باید وضعیت موجود شهر را بررسی کنند و اطلاعات جامع و کاملی را به دست بیاورند، سپس با دیدی علمی تحلیلی و واقع‎گرایانه بر مبنای آن‌ها برنامه‎ریزی کنند و زمینه‎های جذب سرمایه‎گذاران را فراهم کنند.

اصلانی خاطرنشان کرد: قانون را سرلوحه کار خود قرار دهیم و جهت آبادانی شهر‌ها از تجارب هم برای خدمت به مردم استفاده کنیم و نگذاریم دوستی‎‌ها و رفتارهای جناحی و طایفه‎ای بر انجام وظایف ما اثر بگذارد.

وی یادآور شد: برای مدیریت شهر تنها متدین بودن شرط نیست و افراد باید ویژگی‎‌ها و خصایص زیادی داشته باشند. نباید فردی را به عنوان شهردار روی کار آورد که الفبا را نمی‌‎داند و مجبور شویم او را استیضاح یا خلع کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گفت: باید انتخاب شهردار را در قالب یک ماتریس بیان کرد و با امتیازبندی خصایص و شاخصه‎‌ها به آن‌ها نمره داد.

اصلانی اظهار کرد: شهرداری و شورا باید به صورت یک برآیند هم راستای با هم کار کنند و اگر احساس شد که شهردار توانایی لازم را در اداره شهر ندارد، او را تقویت کرد و با تهدید به خلع و استیضاح نباید به او فشار آورد.

استیضاح انقلاب اسلامی سالن اجتماعات سرمایه گذاران شوراهای اسلامی شوراهای اسلامی شهر شهرداری قانون شهردار خصایص
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر