کد خبر: 213087 A

رییس اداره محیط زیست کوهدشت؛

رییس اداره محیط زیست کوهدشت از دستگیری شکارچی بز وحشی خبر داد.

رییس اداره محیط زیست کوهدشت از دستگیری شکارچی بز وحشی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کوهدشت، ' عباس احمدی ' با اعلام این خبر گفت: بنا بر گزارش واصله به این اداره، مبنی بر کشف یک عدد لاشه کل(بز کوهی) از یک متخلف شکار غیرمجاز، بلافاصله یگان اجرایی اداره به محل مورد نظر اعزام شد.

وی افزود: پس از تکمیل پرونده و صورت‎جلسه برابر قوانین و مقررات، نامبرده به شعبه دوم دادیاری شهرستان جهت رسیدگی به پرونده ارجاع داده شد، با توجه به هماهنگی با قاضی شهرستان از نحوه شکار گونه توضیحاتی در خصوص موضوع فوق داده و مشخص شد که شکار یادشده بومی لرستان بوده و پراکنش آن در استان محرز است.

احمدی تصریح کرد: با توجه به اینکه شکار غیرمجاز صورت گرفته و مطابق مواد ۱۱،۱۲ و ۱۴ قانون شکار و صید این عمل ارتکابی جرم محسوب می­شود این واحد از حیثمطالبه ضرر و زیان وارده ناشی از جرم و حسب این مورد مدعی است.

رئیس اداره محیط زیست کوهدشت اظهار کرد: از لحاظ ضرر و زیان بهای هر رأس کل(بز وحشی) ۱۸ میلیون ریال است و بابت بهای شکار غیرمجاز جانور وحشی بدون اخذ پروانه شکار، نامبرده ضرر و زیان مبلغ فوق را پرداخت کرد.

وی تصریح کرد: طبق نظریات کارشناسی کارشناسان این اداره، پوست و کله تاکسیدرمی شده حیوان مذکور با توجه به بوی متصاعد شده از آنها که ناشی از غدد آمیزشی و تناسلی حیوان مذکور است و همچنین آرد و خمیر و نمک ­زدایی روی لاشه، نشان از تازگی لاشه دارد، چرا که لاشه‎های قدیمی فاقد بوی متصاعدی هستند.

به گفته احمدی یک قبضه اسلحه و پنج تیر گلوله زنی نیز از متخلف توقیف شده است.

پوست جرم حیوان قانون قوانین و مقررات کارشناسی محیط زیست اداره وحشی بز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر