کد خبر: 213084 A

سر پرست امور کتابخانه‌های عمومی لرستان خبر داد؛

به مناسبت هفته کتاب در آبان ماه سال جاری، مسابقه بزرگ کتابخوانی در لرستان برگزار می‌شود.

سر پرست امور کتابخانه‌های عمومی لرستان گفت: به مناسبت هفته کتاب در آبان ماه سال جاری مسابقه بزرگ کتابخوانی در لرستان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم‌آباد، امیر فرزامی در جلسه نهضت مطالعه مفید و انجمن کتابخانه‌های عمومی خرم آباد اظهار کرد: هموارهزارش خب تمام مصوباتی که متولی آن نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی بوده است به صورت کامل و ۱۰۰ درصد انجام شده است اما متأسفانه این نهاد همواره با شهرداری مشکل دارد.

وی با بیان این‌که میزان طلب نهاد کتابخانه‌های عمومی لرستان از شهرستان خرم‌آباد به یک مبلغ میلیاردی رسیده است، افزود: شهرداری خرم‌آباد نزدیک به ۲ میلیارد تومان به این نهاد بدهکار است که با توجه به گفت‌وگوهایی که انجام شد مصوب شده که ماهانه ۲۰ میلیون تومان به حساب انجمن کتابخانه‌های عمومی شهر خرم‌آباد واریز شود که شهرداری در ۷ ماهه گذشته به مصوبات خود عمل نکرده است.

سرپرست نهاد کتابخانه‌های عمومی لرستان با اشاره به نام‌گذاری سال به نام «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی»، عنوان کرد: ما می‌توانیم حساب شهرداری را مصدود کنیم که طلب خود را به زور بگیریم اما با توجه به شعار سال این کار شایسته و زیبنده شهرستان و ادارات ما نیست.

وی با اشاره به برگزاری مسابقه بزرگ کتاب‌خوانی به مناسبت هفته کتاب در آبان ماه جاری با موضوع ولایت مطلقه فقیه، اظهار کرد: جوایز این مسابقه شامل سفر هوایی به مشهد مقدس همراه با هزینه اسکان، سفر به عتبات عالیات و جوایز نقدی دیگر است که امیدواریم در سالی که حجت برما تمام شده بتوانیم گامی در تحقق آرمان آن برداریم.

فرزامی با اشاره به این واقعیت که استان ما محروم است اما متأسفانه ما به پتانسیل‌های خودمان واقف نیستیم، عنوان کرد: تمامی استان‎‌ها از پتانسیل‌های کتابخانه‌های مشارکتی استفاده می‌کنند، ولی متأسفانه استان ما از این ظرفیت استفاده نمی‌کنند.

سرپرست نهاد کتابخانه‌های عمومی لرستان گفت: با توجه به افراد بیکاری که در استان هستند و فضاهای بلااستفاده ارگان‌های دولتی به ویژه آموزش و پرورش، می‌توانیم با استفاده از یک تفاهم نامه از این فضا‌ها استفاده کرده و گام خوبی در جذب نیرو برداریم.

فرزامی خاطرنشان کرد: اگر این نهاد از نظر تجهیز منابع و نیروی انسانی به حداقل‌ها تجهیز شود دیگر هیچ مشکلی نداریم، چراکه با همین حداقل‌ها می‌توانیم در رفع معضلات استان گام‌های اساسی برداریم و در حد توان خود مؤثر باشیم.

وی در رابطه با اهدای کتاب به ارگان‌های دیگر عنوان کرد: براساس دستورالعمل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، موظف هستیم با ارگان‌های دولتی به ویژه آموزش و پرورش به مبادله کتاب بپردازیم، یعنی آموزش و پرورش کتابخانه‌های خود را به ما معرفی کند که ما بتوانیم با آن‌ها همکاری داشته باشیم.

آموزش و پرورش اقتصاد بیکاری شهرداری کتابخانه های عمومی مشهد مقدس نیروی انسانی مسابقه لرستان نهاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر