کد خبر: 212811 A

هفته نهم لیگ برتر فوتبال لرستان؛

تیم فوتبال بهزیستی خرم‌آباد با تک گل دقیقه‌ ۱۸ مسعود برومند موفق شد دربی حساس هفته نهم لیگ بر‌تر فوتبال لرستان در خرم‌آباد را مقابل تیم سرخ‌جامگان با پیروزی پشت سر بگذارد.

تیم فوتبال بهزیستی خرم‌آباد با تک گل دقیقهٔ ۱۸ مسعود برومند موفق شد دربی حساس هفته نهم لیگ بر‌تر فوتبال لرستان در خرم‌آباد را مقابل تیم سرخ‌جامگان با پیروزی پشت سر بگذارد.

به گزارش ایلنا از خرم آباد، از‌‌ همان آغاز مسابقه و با سوت علی صباحی داور الیگودرزی‌، نمایش فیزیکی و خشن هر دو تیم، کیفیت فنی بازی را تحت‌الشعاع قرار داد.

اعتراض‌های بیش از حد مربیان دو تیم و درگیری لفظی بین کادر فنی آن‌ها در دقایقی از نیمهٔ نخست، بر روی کارهای تاکتیکی و تکنیکی بازیکنان تاثیرگذار بود. حرکات تحریک کننده نیمکت‌نشینان هر دو تیم، بازیکنان داخل زمین دو تیم بهزیستی و سرخ‌جامگان خرم‌آباد را بسیار عصبی و احساسی کرد.

نتیجهٔ این عوامل، اخراج حامد بهرامی از تیم بهزیستی در دقیقه ۴۰ بود‌. بهزیستی با داشتن نفرات باتجربه‌ای همچون مسعود برومند، محمد طیبی‌فر، سیروس سگوند، مصطفی کرکی و قاسم مرادی‌پور، میانهٔ زمین را در اختیار داشت و با رد و بدل کردن پاس‌های کوتاه، بازی منسجم‌تری را به نمایش گذاشت.

در طرف دیگر، سجاد سپهوند با دریبل‌ها و سرعت خود، بار‌ها بازیکنان بهزیستی را به دردسر انداخت‌. زردپوشان بهزیستی از نظر روحی‌، میزان دوندگی و داشتن تمرکز، برتری نسبی در مقابل حریف داشتند‌. سرخ‌جامگان در چند صحنه موقعیت‌های خطرناکی را روی دروازهٔ بهزیستی خلق کرد که عدم دقت و شتاب‌زدگی مانع از به ثمر رسیدن گل تساوی این تیم شد‌.

در این مسابقه سرخ‌جامگان ۲ بار به گل رسیدند که هر ۲ بار گل‌ها توسط داور مردود اعلام شد‌. علی صباحی گل اول قرمزپوشان را به دلیل خطا بر روی مدافع و گل دوم نیز به دلیل آفساید بودن مردود اعلام کرد‌. در هر دو صحنه کادر مربی‌گری سرخ‌جامگان نسبت به تصمیم داور معترض بودند‌.

پس از سوت پایان مسابقه کادر مربیگری و چند تن از بازیکنان سرخ‌جامگان به سمت داور الیگودرزی هجوم بردند که با وساطت مجید یاراحمدی مسوول برگزاری مسابقات و عوامل نیروی انتظامی، همه چیز ختم به خیر شد. تلاش‌های یاراحمدی جهت ایجاد آرامش و جلوگیری از تنش قابل تقدیر بود‌. علی‌رغم این موضوع، برخی مراعات کسوت و جایگاه وی را نکرده و هر حرف و حرکت زشتی که دلشان خواست کنار زمین انجام دادند.

قابل ذکر است عبدالرضا سپهوند و غفور محمدی به عنوان کمک‌داور علی صباحی را همراهی کردند‌.

بهزیستی خرم‌آباد‌: حافظ صادقی - ایمان القاصی - مراد رضایی - سامان حسینی - مسعود برومند - قاسم مرادی‌فر - محمد طیبی‌فر‌– مصطفی کرکی - سیروس سگوند - حامد بهرامی - سجاد رشنو - سرمربی‌: فرداد صفاپذیر - سرپرست: مهد ی ابدالی
نتایج هفته نهم

در سایر بازی‌های هفته نهم لیگ بر‌تر فوتبال لرستان استقلال یاسری ۲ بر صفر سزار سپیددشت را مغلوب کرد.

دربی الیگودرز بین دو تیم همشهری میلاد و پرسپولیس این شهر را میلاد ۲ بر یک فتح کرد و ایران‌شرق الش‌تر نیز ۲ بر یک از سد افلاک خرم‌آباد گذشت.

نبرد قرمز و آبی خرم‌آباد هم به جنجال کشید!

هفته پیش نیز در جریان برگزاری بین تیم‌های استقلال یاسری و سرخ‌جامگان خرم‌آباد، در حالی که تیم یاسری با یک گل از حریف خود پیش بود‌، نیمهٔ اول چند اعتراض از جانب مربیان سرخ‌جامگان به داور شد.

اما در دقیقه ۶۱ بازی توپی برای مهاجم سرخ‌جامگان به حالت بریده رسید. این بازیکن پس از عبور از یک مدافع‌، در محوطه جریمه پیراهنش توسط مدافع دیگر تیم یاسری کشیده و سرنگون شد. داور هم سریع نقطه پنالتی را نشان داد و کارت زرد را نیز به بازیکن خاطی نشان داد.

در حالی که داور مشغول نوشتن نام بازیکن اخطاری بود، وی به سمت داور چهارم رفته و با فحاشی و داد و بیداد نظم بازی را بر هم زد‌. داور بازیکن خاطی را به کنار برد و به دلیل اعتراض و فحاشی کارت زرد دوم را داده و اخراجش کرد.

بازیکن استقلال یاسری خرم‌آباد همین که کارت قرمز را دید به سمت جلال چرغی داور ملی و باسابقه فوتبال لرستان حمله‌ور شد و ناجوانمردانه یک مشت بر صورتش زد! سپس دیگر بازیکنان، این بازیکن عصبی را از زمین خارج کردند.

به دلیل فضای ملتهب و حرکت زشت بازیکن یاسری و عدم امنیت داور و کمک‌هایش، با نظر وی بازی تعطیل شد و با نظر کمیته انضباطی نتیجه بازی ۳ بر صفر به نفع سرخ‌جامگان خرم‌آباد اعلام شد.

این داور لرستانی از طریق مراجع قضایی پی‌گیر حرکت ناشایست بازیکن استقلال یاسری شده و حکم جلب وی را گرفته است. این داور بااخلاق فوتبال لرستان که به شغل شریف معلمی نیز اشتغال دارد به خبرنگار ما گفت: متاسفانه در لرستان توجهی به امنیت داور‌ها نمی‌شود.

جلال چراغی با بیان اینکه تنها با ۲ سرباز در کنار زمین نمی‌توان جلوی اتفاقات تلخ این‌چنینی بود، گفت: می‌بایست در حین برگزاری بازی‌ها لیگ فوتبال لرستان یگان ویژه در کنار زمین حضور داشته باشند‌.

کمیته انضباطی هیات فوتبال لرستان بازیکن خاطی استقلال یاسری را به محرومیت طولانی‌مدت محکوم کرد.

گزارش رضا طولابی / ایلنا / لرستان

استقلال اشتغال ایران بازی بهزیستی پرسپولیس فوتبال کمیته انضباطی لیگ برتر فوتبال نیروی انتظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر