کد خبر: 212793 A

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان لرستان؛

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان لرستان، دوره‎های بازآموزی امداد و نجات در لرستان برگزار شد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان لرستان، دوره‎های بازآموزی امداد و نجات در لرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم‏ آباد، حسین رضا مرادی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در خرم‎آباد گفت: با شروع فصل بارندگی در استان لرستان و ضرورت حفظ آمادگی و پایدارماندن شرایط عملیاتی نیروهای امدادی برگزاری دوره‎‌ها و کلاس‎های آموزشی متناوب یک ضرورت در این استان محسوب می‌شود.

وی بیان کرد: این آمادگی و سرعت عمل عوامل امدادی می‌سر نمی‌‎شود، بلکه باید کلاس‎‌ها و دوره‌های آموزشی هدف‎دار در تمام ایام سال در هلال احمر لرستان برگزار شود.

این مسئول یادآور شد: این کلاس‎‌ها ارائه صحیح و به موقع در برخورد با سوانح طبیعی و غیرطبیعی را افزایش می‌‏‌دهد که این مهم جز با انجام و اجرای برنامه و کلاس‎های آموزشی حاصل نمی‌شود.

مرادی گفت: در راستای ایجاد و تداوم این آمادگی در تمام سطوح امدادی، یک دوره کلاس‌های آموزشی یک ماهه در سطح استان و در همه شهرستان‌های تابعه(خاصه با درنظر گرفتن اقلیم جغرافیایی آن شهرستان) پیش‌بینی و در حال اجرا است که این دوره‌ها به مدت یک ماه با هدف بازآموزی امدادگران ونجات‌گران این جمعیت در نظر گرفته شده است که مباحثارائه شده، شامل آشنایی و نگهداری از تجهیزات امداد و نجات جاده‌ای، نحوه کار با سِت نجات و جک‌‎های نیوماتیک، آشنایی با تجهیزات آمبولانس و چگونگی و نحوه صحیح حمل مصدوم است.

وی افزود: امیدواریم با تداوم اجرای این‌گونه کلاس‌ها نسبت ارتقاء سطح آگاهی و دانش فراگیران گامی موثر برداشته شده باشد، تا درمواقع نیاز بتوان از اطلاعات کسب شده، این دوره‌ها استفاده درست صورت گیرد.

امداد و نجات جاده جمعیت هلال احمر استان دوره های آموزشی کلاس های آموزشی هلال احمر برگزار لرستان عامل بازآموزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر