کد خبر: 182261 A

شهردار خرم آباد:

اولویت شهرداری خرم آباد بحثروان سازی ترافیک، چشم انداز شهری و راه اندازی مناسب حمل ونقل بین شمال وجنوب شهر و تعریض گذرهای مهم شهری است.

شهردار خرم آباد تصریح کرد: اولویت شهرداری بحثروان سازی ترافیک، چشم انداز شهری و راه اندازی مناسب حمل ونقل بین شمال و جنوب شهر و تعریض گذرهای مهم شهری است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم‌آباد، محمد مهرابی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در محل هتل شهرداری خرم آباد برگزار شد، اظهار کرد: ۳۰۰ میلیارد تومان پروژه عمران شهری برای شهر خرم آباد در نظر گرفته شده است و تا امروز و پس از گذشت سه ماه از سال ۹۳ با برنامه شهرداری، اعتبار مورد نیاز به این پروژه ها تخصیص یافته است.

وی افزود: این مبلغ در نظر گرفته شده برای فعالیت‌های شهرداری در مدت حدود ۴ سال است که با برنامه ریزی شهرداری و گذشت ۳ماه از سال ۹۳ روند اختصاص اعتبار مورد نظر در وضعیت مطلوبی قرار دارد که از این بین پروژه تقاطع های غیر هم سطح شهر، ۵۰ درصد سهم دولت و ۵۰ درصد سهم شهرداری در نظر گرفته شده است.

اولویت اصلی شهرداری روان سازی ترافیک است

شهردار خرم آباد تصریح کرد: اولویت شهرداری بحثروان سازی ترافیک، چشم انداز شهری و راه اندازی مناسب حمل ونقل بین شمال وجنوب شهر و تعریض گذرهای مهم شهری است.

مهرابی با اشاره به بحثسد معبر که یکی از چالش برانگیزترین مشکلات شهر خرم آباد است، اظهار کرد: در زمینه سد معبر جلسات مختلفی با فرماندهی انتظامی استان و مقامات قضایی برگزار شده است و حل این مشکل خارج از توان شهرداری است که می طلبد سایر دستگاه‌های اجرایی استان در این زمینه ما را کمک کنند.

شهردار خرم آباد بیان کرد: از مشکلات بزرگ شهر خرم آباد ساماندهی مسافربرهای شخصی است که با وجود ۲ هزار و۵۰۰ تاکسی قانونی در مقابل ان ۱۲ هزار و ۵۰۰ مسافربر شخصی وجود دارد که ساماندهی نشده اند و نیاز دارد که وضعیت آن ها مشخص شود.

مهرابی بیان کرد: از مهم ترین مشکلات دیگر شهر خرم آباد که از گذشته وجود داشته، عدم ورود پیمانکاران قوی و واجد صلاحیت به کارهای عمرانی شهر است و مدیریت کنونی شهر خرم‌آباد در پی به کار گیری پیمانکاران قوی و امتحان پس داده است و از این حیثشهرداری، زمانی برای از دست دادن ندارد.

سرعت گیر های شهر خرم آباد غیر استاندارد است

شهردار خرم آباد تصریح کرد: اغلب سرعت گیرهای موجود در سطح شهر خرم‌آباد یا استاندارد نیستند و یا غیر قانونی هستند که توسط خود اهالی ایجاد شده اند و در در جلساتی که با مسئولان ترافیک شهرداری پیگیرحل این مشکل نیز هستیم.

مهرابی با بیان این که سیاست شهرداری شفاف سازی شده است، گفت: سیاست شهرداری در تمام ارکان مدیریت شهری است و سلسله جلسات با اصحاب رسانه در همین راستاست و تلاش می کنیم این رویه شهرداری تا پایان مدیریت ۴ ساله باقی بماند.

شهردار خرم آباد مردم را مهمترین سرمایه شهر خرم آباد دانست و اظهار کرد: مدیریت زمان برای انجام کارهاست که الویت بندی پروژه ها بر اساس خواست و نیاز مردم مدیریت می‌شوند زیرا مردم مهم ترین سرمایه ما هستند.

شهردار خرم آباد بیان کرد: خط قرمز شهرداری حرام خواری، طایفه بازی و جناح بازی است و شهرداری برای کارآمدی بیشتر نیاز به تغییرات در بین مدیریت‌های شهرداری دارد و این مهم در حال پیگیری است.

مهمترین کار شهرداری اجرای پروژه های عمرانی است

وی گفت: مهمترین کارهای شهری پروژ های عمران شهری است که با توجه به عقب ماندگی های تاریخی شهر در این حوزه بیشترین وقت و بودجه شهرداری نیز صرف این حوزه می شود.

مهرابی افزود: اجرای ساختمان برج های دوقلوی خرم آباد در ورودی شمالی شهر سبب رونق سرمایه گذاری در شهر می شود واز جنبه های کالبد فیزیکی، توسعه عمودی شهر و بحثتوریست بسار اثر گذار است.

شهردار خرم آباد بیان کرد: سالن ورزشی میدان ۲۲ بهمن در این طرح تخریب می شود و به جای آن در طبقات مثبت یکی از برج ها جای مناسبی برای سالن ورزشی در نظر گرفته شده است.

مهرابی تصریح کرد: بانک تجارت موجود در میدان کیو دو سناریو حذف یا در طرح بودن برای آن دیده شده است و در این کار فعلا در حال تحلیل و مطالعه هستیم ودر پایان نظر کارشناسان در طرح، مهم است.

زمین ۷ هکتاری برای ساخت ترمینال خرم آباد اختصاص داده شد

شهردار خرم آباد بیان کرد: پایانه خرم آباد از دغدغه های مدیریت شهری است و به نظر شهرداری جانمایی کنونی ترمینال به هیچ وجه مناسب نیست و در این زمینه یک زمین ۷ هکتاری بیرون شهر در نظر گرفته شده است و کار مطالعاتی آن در حال انجام است.

مهرابی گفت: شهرداری درصدد سامان دادن به ورودی های شهر است که دو ورودی شهر کار عمرانی آن ها شروع شده و ورودی از سمت تهران کار مطالعه تعریض خیابان منتهی به آن درحال انجام است.

شهردار خرم آباد تصریح کرد: با توجه به نیاز جوانان و مردم شهر به سرگرمی و شکوفایی استعدادهای شهر به یک تیم فوتبال در جلساتی که با استانداری و مدیران ورزشی داشتیم در حال رایزنی برای آوردن یک تیم دسته یکی به خرم آباد هستیم.

۲۲ بهمن تاکسی ترافیک دستگاه های اجرایی استان دولت سرمایه سرمایه گذاری شهرداری فرماندهی انتظامی استان مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر