کد خبر: 172843 A

امام جمعه پلدختر:

منطقه " چمشک " پلدختر روزهای پنج شنبه شلوغ است و عدم حضور پزشک در این منطقه موجب نارضایتی اهالی شده مسوولان در این خصوص توجه و رفع مشکل کنند.

امام جمعه پلدختر گفت: منطقه " چمشک " پلدختر روزهای پنج شنبه شلوغ است و عدم حضور پزشک در این منطقه موجب نارضایتی اهالی شده مسوولان در این خصوص توجه و رفع مشکل کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در پلدختر، حجت الاسلام " علی محمد لروند " در جلسه شورای سلامت، امنیت غذایی و بهداشت افزود: در قرآن کریم و دین مبین اسلام به اهمیت بهداشت و سلامت توجه ویژه ای شده به طوری که در اسلام اگر مسلمان اهل بهداشت نباشد مسلمانی او مشکل دارد.

وی بر ضرورت توجه به بهداشت مساجد تاکید کرد و گفت:: بیشتر مساجد شهرستان فاقد سرویس بهداشتی هستند در حالی که اداره اوقاف باید اولویت را به نظافت بدهد و سپس به دیگر کارهای مساجد بپردازد.

امام جمعه پلدختر از شبکه بهداشت و اداره اوقاف شهرستان خواست مسایل بهداشتی مساجد را هرچه سریع تر حل و فصل کنند.

فرماندار پلدختر بر مهم بودن بحثسلامت و شورای سلامت تاکید کرد و گفت: این مهم باید مورد توجه جدی قرار گیرد و برای ساماندهی پسماندهای موجود در منطقه " تنگ علی " و بیمارستان امام خمینی(ره) و نخاله های شهری باید جدیت بیشتری به خرج داده شود.

" قدرت الله ترابی نژاد " خواستار ساماندهی احشام در سطح روستاها و شهر شد و از متولیان امر خواست در این زمینه پیگیری‌های لازم را داشته باشند.

وی بر ضرورت نظارت هرچه بیشتر بر عرضه مواد غذایی در پلدخترتاکید و افزود: باید بازرسی موردی از سطح مغازه‌ها در این راستا صورت گیرد و با کسانی که اجناس تاریخ مصرف گذشته و یا غذاهایی چند روز مانده در رستوران های بین راهی عرضه می کنند برخورد قانونی صورت گیرد.

وی بر اهمیت و توجه به بحثکلر زنی آب آشامیدنی تاکید کرد و از مسوولان امر خواست موضوع کلرزنی آب آشامیدنی را در شهر و روستا به طور جدی پیگیری کنند.

فرماندار پلدختر بر ضرورت پیگیری برای رفع مشکلات درمانی نیز تاکید کرد و افزود: در شهرستان پلدختر پزشک متخصص جراح وجود ندارد که امیدواریم برای تامین پزشک متخصص جراح برای این شهرستان اقدام شود.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان پلدختر از این که ۱۲ روز آب آشامیدنی شهر فاقد کلرزنی بوده اظهار تاسف کرد و گفت: باید از تکرار این موارد جلوگیری شود.

" احمد کرموند " با بیان این که در شهرستان پلدختر ۲۵۸ روستا وجود دارد که از این تعداد ۱۱۵ روستا زیر پوشش آب و فاضلاب روستایی قرار دارند این در حالی است که آب آشامیدنی حدود ۴۰ روستای این شهرستان کلرزنی نمی‌شود و ۵۵ روستا نیز فاقد آب لوله کشی است.

وی از متولیان خواست مشکل ساماندهی احشام در سطح شهر پلدختر را رفع کنند زیرا به رغم اقدامات صورت گرفته متاسفانه کار ساماندهی احشام صورت نگرفته و احشام در سطح شهر سرگردانند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان پلدختر خواستار انتقال صنوف آلاینده از شهر شد و از اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان خواست این موضوع را تا حصول نتیجه نهایی پیگیری کند.

" کرموند " افزود: وضعیت زباله و فضولات دامی در شهر پلدختر و معمولان نگران کننده است که باید به منظور جلوگیری از وقوع بیماری این وضعیت سامانده شود.

شهردار پلدختر نیز در این جلسه نهادینه کردن بهداشت عمومی را مستلزم همت همگانی دانست و از همه دستگاه‌ها خواست در این زمینه با شهرداری همکاری و مشارکت لازم را داشته باشند.

" جهانگیر اکبری " افزود: در زمینه ساماندهی احشام و میدان دام شهر نباید توپ را به زمین شهرداری انداخت و آیا مکاتباتی با دادستانی در خصوص احشام سرگردان در سطح شهر و خروج آنها از شهر صورت گرفته است.

وی گفت: شهرداری نمی تواند سلاح به دست بگیرد و احشام سرگردان در شهر را از بین ببرد بلکه دادگستری و نیروی انتظامی باید با این قضیه برخورد کنند و در این راستا همه دستگاه ها باید همکاری کنند.

شهردار پلدختر بر ضرورت رفع مشکل پسماندهای بیمارستان پلدختر تاکید کرد و گفت: شبکه دفع فاضلاب بیمارستان پلدختر رو باز است که این امر مشکل ایجاد کرده که باید سریع رفع شود.

پلدختر – خبرگزاری ایلنا - احسان مهرابی:

آب و فاضلاب اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان پزشک دین مبین اسلام زمین شبکه بهداشت و درمان شهرداری قرآن کریم مسلمان امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر