کد خبر: 157681 A

شهردار خرم‌آباد:

مهرابی با اشاره به بحثدرآمدهای شهرداری یادآور شد: یکی از منابع عمده شهرداری بحثدرآمد است و قصد داریم در این بخش روش سنتی را حذف کنیم که بخشی از آن درآمدهای غیرپایدار هستند.

مهرابی با اشاره به بحثدرآمدهای شهرداری یادآور شد: یکی از منابع عمده شهرداری بحثدرآمد است و قصد داریم در این بخش روش سنتی را حذف کنیم که بخشی از آن درآمدهای غیرپایدار هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم‌آباد، محمد مهرابی ظهر امروز در جمع رسانه‌های جمعی در خرم‌آباد اظهار کرد: یکی از نکات آزار دهنده در شهر خرم‌آباد وجود آسفالت‌ بدون کیفیت در سطح معابر و خیابان‌ها است.

وی افزود: آسفالت کوچه‌ها و معابر شهر خرم‌آباد به قرارگاه خاتم الانبیاء واگذار می‌شود، زیرا این قرارگاه بر مسائل زیربنایی و آسفالت معابر سطح شهر تسلط کافی و کامل را دارد.

مهرابی خاطرنشان کرد: متاسفانه در سطح این شهر حتی ۲۰۰ متر یک جا آسفالت مناسب دیده نمی‌شود که رفع این موضوع در سال ۹۳ از برنامه‌های مهم این سازمان است.

شهردار خرم‌آباد یاد‌آور شد: در حال حاضر قرارداد اجرای پروژه‌های شهرداری خرم‌آباد با اعتبار ۱۵۰ میلیارد تومان به شورای شهر واگذار شده و در حال مطالعه است.

این مسئول تصریح کرد: از این اعتبار ۷۰ میلیارد تومان جهت آسفالت کوچه‌ها و معابر شهر خرم‌آباد توسط قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه در نظر گرفته شده است که با اجرای این پروژه‌ها مشکلات عمده‌ای از این شهر رفع می‌شود.

مهرابی افزود: شورای شهر می‌تواند در اجرای این پروژه‌ها عملکرد درخشانی داشته باشد.

شهردار خرم‌آباد یاد‌آور شد: ما معتقد هستیم، اگر پروژه‌های را حین انجام کار را بازدید نکنیم، از کارها غافل مانده‌ایم، لذا مسئولان باید توجه ویژه‌ای به این امر داشته باشند.

این مسئول اذعان کرد: در همه پروژه‌های سطح شهر باید از روز شمار استفاده کنیم، زیرا این کار موجب تعهد بیشتر مدیران و ایجاد امید و نشاط در شهروندان می‌شود.

مهرابی خاطرنشان کرد: اگر این پروژه‌هایی که در نظر گرفته‌ایم، در سال ۹۳ اجرایی شوند، توانسته‌ایم به اندازه شش برابر بودجه سال ۹۲ در شهر خرم‌آباد عملیات عمرانی انجام دهیم.
مهرابی با اشاره به بحثدرآمدهای شهرداری یادآور شد: یکی از منابع عمده شهرداری بحثدرآمد است و قصد داریم در این بخش روش سنتی را حذف کنیم که بخشی از آن درآمدهای غیرپایدار هستند.
شهردار خرم‎آباد تصریح کرد: درآمدهای پایدار را با بخش خصوصی شروع کرده‎ایم و در این راستا ۲۵ میلیارد تومان قرارداد مشارکتی بسته‎ایم که آن را در اواخر سال به شورای شهر تحویل داده‎ایم.
وی ادامه داد: در بخش تعامل با سرمایه‎گذار سه نکته را ابلاغ کرده‎ایم؛ خدمات عمومی، اشتغال و تولید ثروت که معتقدیم اگر این نکات رعایت شود توسعه شهر بهتر و راحت‎تر انجام می‎شود.
رئیس پیشین شورای اسلامی شهر خرم‎آباد با تأکید بر درآمدهای پایدار، افزود: به اعتقاد من ماده ۱۰۰ باید حذف شود، جرایم را به حدی قوی دیده‎ایم که دیگر کسی جرأت نداشته باشد خلاف قانون عمل کند و دنبال این‎گونه درآمدها نیستیم.
ساخت و سازهای غیرمجاز سبب شده برخی به رشوه روی آورند
مهرابی در بخش دیگری از سخنانش به ساخت و سازهای غیرمجاز اشاره و تأکید کرد: مقابله با این کار را شروع کرده‎ایم و با قدرت و جدیت مقابل ساخت و سازهای غیرمجاز ایستادگی می‎کنیم و به هیچ وجه کوتاه نمی‎آییم.
وی خاطرنشان کرد: به شرکت‎های گاز، برق، آب، مخابرات و… اعلام کرده‎ایم که حق ارایه هیچ‎گونه خدماتی به این ساختمان‎ها را ندارند و اگر مشاهده کنیم که به آنها خدمات داده‎اند از شرکت مربوطه شکایت می‎کنیم. این شرکت‎ها فقط به ساختمان‎هایی که پروانه ساخت داشته باشند باید خدمات بدهند.
شهردار مرکز استان در ادامه اعتراف کرد: متأسفانه ساخت و سازهای غیرمجاز سبب شده برخی همکارهای ما و عده‎ای از شهروندها به رشوه‎ روی بیاورند.
شهردار خرم‌آباد با اشاره به اینکه سال ۹۳ در شهرداری خرم آباد سال تعامل با بخش خصوصی، روان‌سازی سرمایه‌گذاری و حذف لایه‌های بروکراسی است، یاد‌آور شد: کار احداثپل مازیار، ۹ دی و پل جهادگران فروردین سال‌جاری در این شهر آغاز می‌شود.

وی اظهار کرد: بالغ بر ۳۰ جلسه شهرداری خرم‌آباد با استاندار و معاونان وی در خصوص هماهنگی برای انجام هر چه بهتر کارها در شهرداری این شهر انجام شده است.

شهردار خرم‌آباد در ادامه از برگزاری همایش فرهنگ و اقتصاد شهر توسط شهرداری این شهر خبر داد و گفت: جزئیات برگزاری این همایش به‌زودی اطلاع رسانی می‌شود.

بخش خصوصی بودجه ثروت رسانه سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر شورای شهر شهرداری قانون مخابرات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر