کد خبر: 156603 A

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد:

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه شیوه و سبک زندگی حضرت زهرا(س) برای همه الگو است، اضافه کرد: پیامبراکرم(ص) مایه رحمت و هدایت جهانیان است و فاطمه زهرا(س) نیز همین‌طور بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه شیوه و سبک زندگی حضرت زهرا(س) برای همه الگو است، اضافه کرد: پیامبراکرم(ص) مایه رحمت و هدایت جهانیان است و فاطمه زهرا(س) نیز همین‌طور بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد در جمع خبرنگاران در تشریح خطبه امام سجاد(ع) در شام با بیان اینکه شیوه و سبک زندگی حضرت زهرا(س) برای همه الگو است، اضافه کرد: پیامبراکرم(ص) مایه رحمت و هدایت جهانیان است و فاطمه زهرا(س) نیز همین‌طور بود.
وی در ادامه به نمونه‌هایی از سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا(س) اشاره کرد و گفت: زندگی با آرامش و محبت از نمونه‌های سبک زندگی حضرت زهرا(س) است ملاک زندگی خانواده قرآنی آرامش و محبت است، زندگی علی(ع) با فاطمه(س) سرشار از محبت و آرامش بود.
نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم‌آباد زندگی بر اساس تربیت دینی و اعتقادی را از دیگر ابعاد سبک زندگی حضرت فاطمه برشمرد وگفت: فرزندان گل‌های معطر زندگی و عامل اصلی شیرینی زندگی به حساب می‌آیند، این عطر و شیرینی وقتی ادامه پیدا می کند که بر اساس تربیت صحیح و دینی باشد.
حجت‌الاسلام میرعمادی با بیان اینکه ما سه نوع زندگی داریم، عنوان کرد: نوع اول زندگی فقیرانه است که اسلام آن را نمی‌پسندد چرا که عزت با فقر سازگار نیست، لذا وظیفه حکومت اسلامی فقر‌زدائی و تأمین معیشت مردم و تهیه زندگی آبرومندانه برای آحاد مردم است.
وی با اذعان به اینکه نوع دوم زندگی اشرافی و طاغوتی بوده که بیش از حد نیاز است که این نوع زندگی نیز مطلوب نیست، افزود: نوع سوم زندگی همراه کفاف و عفاف، این نوع زندگی مطلوب اسلام است، کفاف یعنی زندگی که بتواند نیاز انسان را برطرف کند و نیاز مجموعه تحت تکفل تأمین کرد.
نماینده ولی‌فقیه در لرستان اضافه کرد: زندگی فاطمه زهرا(س) این چنین بوده است و این بانوی بزرگوار هیچ‌گونه تجمل و اشرافی در زندگی نداشت.
وی افزود: تربیت گفتاری و رفتاری پدر و مادر تأثیر فراوانی بر فرزند دارد و در بین خانواده هم نقش پدر و هم نقش مادر در امر تربیت کلیدی است.
حجت‌الاسلام میرعمادی یادآور شد: اگر در پی نسلی دین‌دار هستیم باید همه تلاش خود را در راستای پرورش نسل خدا محور به‌کارگیریم و تربیت بر اساس خدا محوری باشد.
نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه امام علی(ع) و حضرت زهرا(س) فرزندان خود را بر اساس خداباوری و خدا محوری تربیت می کردند، یادآور شد: تکریم شخصیت فرزندان از وظایف اصلی پدر و مادر است.
وی همچنین زندگی توأم با اخلاص در عمل، انفال در مال، عدالت در همه امور را از دیگر ابعاد سبک زندگی حضرت زهرا(س) عنوان کرد و گفت: اخلاص جوهر اعمال است و حضرت زهرا(س) اخلاص در عمل و عبادت را موجب باز شدن درهای رحمت الهی به سوی انسان می‌داند.
حجت‌الاسلام میرعمادی با بیان اینکه لازمه فرود آمدن مصلحت و عنایات الهی، عبادت خالصانه است، تصریح کرد: از سوی دیگر انفاق در راه خدا نیز نشانه ایمان و اخلاص است و حضرت فاطمه(س) توجه ویژه ای به فقراء و نیازمندان داشت.

امام جمعه امام علی پدر حضرت زهرا حضرت فاطمه خانواده سبک زندگی فاطمه زهرا س فقر ولی فقیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر