کد خبر: 152237 A

مدیر عامل شرکت توزیع برق استان لرستان:

مدیر عامل شرکت توزیع برق لرستان از آمادگی شرکت توزیع برق لرستان برای نصب پنل‌های خورشیدی در منازل خبرداد.

مدیر عامل شرکت توزیع برق لرستان از آمادگی شرکت توزیع برق لرستان برای نصب پنل‌های خورشیدی در منازل خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم اباد، این شرکت طی ۳ سال اخیر بیش از ۱۲ روستای صعب‌العبور را از طریق انرژی خورشیدی برق‌رسانی نموده و علاوه برآن تامین روشنایی معابر خیابان انقلاب خرم‌آباد به عنوان یک کار شاخص وبا ارزش در سطح کشور مطرح شد.
امروزه استفاده از خورشید به عنوان منبع عظیم انرژی در سطح جهان یک فناوری اقتصادی و حیاتی است که ضرورت استفاده از آن اجتناب‌ناپذیر شده است.
محدودیت منابع فسیلی و پیامدهای ناشی از تغییرات زیست‌محیطی در سطح جهان ما را مجبور به روی آوردن به این منبع پاک‌، ارزان‌ و تمام‌نشدنی نموده است.
مدیر عامل برق لرستان در این زمینه اظهار داشت: علی‌رغم تمامی تنگناهای مالی‌، برنامه‌ریزی‌های فراوانی جهت استفاده از این انرژی پاک انجام داده‌ایم که تبدیل پارکینگ وسایل نقلیه شرکت به نیروگاه ۲۷ کیلوواتی خورشیدی از جمله‌ی آن‌هاست.
" سیدمحمد بحرینی " گفت: احداثاین نیروگاه که بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته ۶۰۰ میلیون تومان هزینه در بر دارد که می‌تواند برق دو طبقه کامل از ساختمان شرکت توزیع را تامین نماید‌.
وی بیان داشت: از ابتدای سال ۹۳ این نیروگاه به بهره‌برداری می‌رسد و به عنوان اولین پارکینگ نیروگاهی فتوولتائیک در سطح کشور ثبت خواهد شد‌.
مدیر عامل برق لرستان ابراز داشت: با توجه به موقعیت جغرافیایی استان لرستان که حدود ۳۰۰ روز در سال هوای آفتابی دارد، مردم استان می‌توانند با همکاری برق لرستان نسبت به نصب پنل‌های خورشیدی در منازل و تامین بخشی از برق مصرفی خود‌، با این روش گام‌های موثری در جهت عدم استفاده از سوخت‌های فسیلی و استفاده از انرژی پاک و حفظ محیط‌زیست سالم بردارند.
بحرینی خاطرنشان ساخت: برنامه‌ریزی‌های جدید برای استفاه از انرژی خورشیدی در دست اقدام است که در صورت وجود شرایط لازم در سال آینده، پیشرفت‌های چشم‌گیری در این زمینه به دست خواهد آمد و چند مرکز مهم از طریق این انرژی پاک برقرار خواهند شد.

انرژی انرژی پاک انقلاب برق جهان روشنایی زیست محیطی شاخص محیط زیست وسایل نقلیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر