کد خبر: 151928 A

رئیس میراثفرهنگی بروجرد:

رئیس میراثفرهنگی بروجرد گفت: تمام هماهنگی‌های لازم برای استقبال از مسافران نوروزی در بروجرد انجام شده و منتظر مهمانان نوروزی هستیم.

رئیس میراثفرهنگی بروجرد گفت: تمام هماهنگی‌های لازم برای استقبال از مسافران نوروزی در بروجرد انجام شده و منتظر مهمانان نوروزی هستیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بروجرد، حجت‌الله یارمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در بروجرد، اظهار کرد: سازمان میراثفرهنگی شهرستان بروجرد با همکاری سایر ادارات دولتی این شهرستان برای استقبال و پذیرایی از مهمانان و مسافران نوروزی برنامه های قابل توجهی را تدارک دیده است.

وی افزود: از جمله این برنامه اجرای طرح های نظارتی در ایام نوروز است که در این طرح ها با نظارت مستمر بر واحدهایی مثل هتل ها، مهمان پذیر ها، سفره خانه ها و سایرمکانهای عمومی است.

رئیس میراثفرهنگی بروجرد تصریح کرد: با آماده کردن مکان ها و فضاهای تاریخی برای بازدید مسافران نوروزی آماده استقبال و پذیرایی از آن ها هستیم.

وی بیان کرد: پیگیری لازم برای تهیه اقلام فرهنگی شامل نقشه شهر و شهرستان دفترچه راهنما گردشگری، برگزاری نمایشگاه صنایع دستی و سوغات بروجرد ازجمله وظایفی است که به طور مستقیم بر عهده اداره میراثفرهنگی شهرستان بروجرد است و وظائف دیگری درقالب دبیرخانه ستاد هماهنگی سفر نیز به عهده میراثفرهنگی شهرستان است.

یارمحمدی با اشاره به موقعیت شهرستان بروجرد گفت: بروجرد نخستین نقطه مهم ورودی استان است و کاراستقبال و راهنمایی مسافران در این ورودی ها که شامل میدان آیت اله بروجردی ومیدان زائران کربلا است انجام می شود.

وی افزود: دربحثاسکان نیز هماهنگی های لازم برای اسکان در محل های اقامتی دائم وموقت و همچنین مدارس شهرستان بروجرد با همکاری و هماهنگی آموزش و پرورش انجام شده است.

رئیس میراثفرهنگی بروجرد با اشاره به برگزاری نمایشگاه محصولات فرهنگی در ایام نوروز در این شهرستان اظهار کرد: با همکاری شهرداری و اتحادیه صنایع دستی استان اقدام به برگزاری نمایشگاه محصولات فرهنگی می کنیم.

یار محمدی گفت: این نمایشگاه ها از ابتدای نوروز تا پایان تعطیلات دایر هستند و محل برگزاری آن ها نیز با توافق صورت گرفته با شهرداری در محوطه شهرداری و در میدان شهداست.

وی تصریح کرد: تعداد غرقه ها با توجه به ظرفیت فضا وآمادگی هنرمندان متغیراست ولی براساس تجربه سالهای گذشته حدود ۱۶ تا ۱۸ غرقه که دربعضی ازآنها دوهنرمند محصول عرضه می کند برپا می شود.

آموزش و پرورش استقبال از مسافران نوروزی تعطیلات تمدن سوغات صنایع دستی کربلا مسافران مهمانان نوروزی نمایشگاه صنایع دستی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر