خبرگزاری کار ایران

| 11:52   
کد خبر : ۱۳۹۶۷۶۶
مدیرعامل شرکت گاز استان مطرح کرد؛

طلب ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریالی شرکت گاز لرستان از مشترکان

مدیرعامل شرکت گاز لرستان گفت: این شرکت ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال از مشترکان استان طلب دارد.

طلب ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریالی شرکت گاز لرستان از مشترکان

به گزارش ایلنا، کرم گودرزی در نشست با خبرنگاران، متوسط ضریب نفوذ گازرسانی در کشور را ۸۶ درصد عنوان کرد و اظهار داشت: از مجموع ۳۳ شهر لرستان ۳۱ شهر گازرسانی شده و ضریب گازرسانی شهری با بیش از ۴۲۹ هزار مشترک معادل ۹۹.۹ درصد است.

وی تعداد مشترکان گاز روستایی در لرستان را بیش از ۱۸۰ هزار مورد برشمرد و افزود: ضریب نفوذ گازرسانی در ۲ هزار و ۴۲۹ روستای واجد شرایط گازرسانی استان، ۹۷.۴۵ درصد است که ۳۵۲ مورد از این روستاها طی ۲ سال فعالیت دولت سیزدهم گازرسانی شده اند و ضریب نفوذ این خدمت در استان از ۹۱.۷ به بیش از ۹۷ درصد رسیده است.

مدیرعامل شرکت گاز لرستان ادامه داد: شاخص اعلام شهر یا استان سبز از نظر گازرسانی، دستیابی به ضریب نفوذ بالای ۹۵ درصد است که لرستان سال ۱۴۰۰ به این مهم دست یافته و تمامی شهرهای آن بجز دلفان و چگنی نیز شهرستان سبز هستند.

گودرزی همچنین گفت:‌ ۳۵۲ روستا و ۸۴۵ واحد تولیدی، صنعتی و کشاورزی لرستان طی ۲ سال گذشته فعالیت دولت سیزدهم گازرسانی و ۱۸ هزار و ۵۰۰ مشترک شهری و ۲۳ هزار مشترک جدید روستایی نیز جذب شده است.

وی با اشاره به طلب ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریالی شرکت گاز لرستان از مشترکان اظهار داشت: این مدت یک هزار و ۲۵۰ کیلومتر خط لوله تغذیه، توزیع فلزی و پلی اتیلن گاز اجرا ، ۲۴ ایستگاه تقلیل فشار احداث و بیش از ۲۰ هزار و ۵۰۰ علمک نصب شده است.

مدیرعامل شرکت گاز لرستان ادامه داد: اقدامات شرکت گاز به دورترین و محروم‌ترین مناطق لرستان رسیده و جذب بودجه پنج هزار و ۲۳۰ میلیارد ریالی سال گذشته با تحقق ۱۰۵ درصدی، عمدتا برای ایجاد این زیرساخت ها صورت گرفته است.

گودرزی همچنین اضافه کرد: گازرسانی به سه هزار و ۸۶۵ خانوار ساکن در ۱۱۳ روستای استان به عنوان مصوبه سفر آذرماه ۱۴۰۰ رییس جمهور در همان سال نخست اجرایی و برای انجام آن یک هزار و ۶۹۰ میلیارد ریال هزینه شد.

وی تعداد مصوبات سفر رییس جمهور به لرستان در حوزه گازرسانی را پنج مورد عنوان کرد و افزود: گازرسانی به واحد تولیدی و اقتصادی آهک صنعتی هیدراته پلدختر نیز با اعتبار ۱۱۰ میلیارد ریال اجرایی و در این راستا گاز مورد نیاز کارخانه با انشعاب خط ششم سراسری تامین و ایستگاه تقلیل فشار نیز راه اندازی شد.

مدیر عامل شرکت گاز لرستان ادامه داد: تفاهم نامه مصوبه لوله کشی گاز منازل تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی لرستان نیز به عنوان نخستین استان منعقد و ۸۳۳ خانوار جهت گازکشی منازل تعیین شد که تاکنون سازمان بهزیستی استان بیش از ۲ میلیارد و ۸۲۰ میلیون ریال پیش پرداخت دریافت کرده و کمیته امداد نیز صورت وضعیتی به مبلغ ۲۴ میلیارد و ۴۵۴ میلیون ریال ارائه کرده است.

گودرزی با اشاره به اینکه ۵۰ میلیارد ریال اعتبار لازم برای مصوبه گازرسانی منازل مددجویان تامین شده است، اضافه کرد: تسریع در اتمام گازرسانی به شهر " شول آباد" الیگودرز مصوبه مورد تاکید رییس جمهور و شرکت ملی گاز است که اکنون بیش از ۹۹ درصد پیشرفت دارد و تا قبل از مهرماه امسال آماده بهره برداری می شود.

وی بیان کرد: پیمانکار قبلی این پروژه به دلیل قصور و کوتاهی، خلع ید شد و این طرح هم اکنون با پیش بینی بهره مندی سه هزار و ۵۵۵ نفر در قالب یک هزار و سه خانوار ساکن در ۴۴ نقطعه جمعیتی مسیر اجرای طرح در حال انجام است و در مراحل نهایی قرار دارد.

مدیرعامل شرکت گاز لرستان گفت: طرح گازرسانی به شهر جدید تیتکان بزنوید الیگودرز نیز از دیگر مصوبات سفر سال ۱۴۰۰ رییس جمهور به لرستان در ۲ فاز جداگانه و با مجموع اعتبار ۷۷۰ میلیارد ریال در حال انجام است و خرداد سال آینده آماده بهره برداری می شود تا با تحقق این مهم، ۴۱۵ خانوار مستقر در این محور از نعمت گاز بهره مند و تمامی ۳۳ شهر لرستان از خدمت گاز برخوردار شوند.

گودرزی همچنین با اشاره به تاکید و شعار دولت مبنی بر محرومیت زدایی اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون گازرسانی به ۷۵ روستا و ۷۸ واحد صنعتی، تولیدی و کشاورزی با اعتبار ۸۹۰ میلیارد ریال انجام و در این راستا ۲۵۰ کیلومتر خطوط فلزی و پلی اتیلن احداث شد.

وی اضافه کرد: احداث مرکز اداری منطقه ۲ خرم آباد در مدت ۶ ماه کمتر از زمان تعیین شده، احداث ساختمان اداری اشترینان، بازسازی کامل و بهره براداری انبار کالا و اتمام مقاوم سازی ساختمان های نواحی گازرسانی ازنا و نورآباد تا پایان مهرماه امسال نیز از جمله اقدامات زیرساختی و تجهیزاتی شرکت گاز استان از سال گذشته تاکنون بوده است.

وی تصریح کرد: سهم گاز در سبد انرژی مصرفی لرستان ۷۰ درصد می باشد و با توجه به صنعتی نبودن این استان، بیشترین حجم مصارف مربوط به مشترکان خانگی است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز