خبرگزاری کار ایران

| 23:48   
کد خبر : ۱۳۹۶۴۳۸
سرپرست اداره کل کار لرستان:

تعاون مهمترین رکن اقتصاد مقاومتی و کانون درآمدزا و اشتغال آفرین برای کشور است

سرپرست اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: تعاون یکی از مهمترین رکن اقتصاد مقاومتی و کانون درآمدزا و اشتغال آفرین برای کشور است که باید از ظرفیت آن به درستی استفاده شود.

تعاون مهمترین رکن اقتصاد مقاومتی و کانون درآمدزا و اشتغال آفرین برای کشور است

به گزارش ایلنا، سید فرهاد ناصری نیا روز سه شنبه - بیست و یک شهریور ماه - در مراسم هجدهمین جشنواره تعاون های برتر لرستان با بیان اینکه بخش اقتصادی کشور مبتنی بر سه حوزه دولتی، خصوصی و تعاونی است، اظهار داشت: در اقتصاد کشور برای بخش تعاون سهم 25 درصدی در نظر گرفته شده است  و تعاون بعنوان یکی از ارکان سه گانه اقتصاد در کنار دیگر بخش‌های خصوصی و دولتی در قانون اساسی به شدت مورد تاکید قرار گرفته است.

وی ​ارتقاء فرهنگ کار و ترویج فرهنگ تعاون و کار گروهی را بعنوان موثرترین عامل توسعه استان وایجاد اشتغال دانست و افزود: با بستر سازی و ایجاد تغییرات بنیادین در نگرش افراد به مقوله کار و کارآفرینی می توان مسائل کلان اقتصادی و اجتماعی موجود را نظیر نرخ بالای بیکاری ، وضعیت معیشتی مردم ، جایگاه و سهم استان در درآمد و تولید ملی و مفاسد اجتماعی را بهبود داده و در نهایت شاهد رشد و توسعه اقبصادی، اجتماعی و فرهنگی شد​.

سرپرست اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی لرستان به فرایند برگزاری هجدهمین جشنواره تعاونی های برتر استان اشاره کرد و گفت :  این جشنواره هر ساله با هدف ترویج و فرهنگ تعاون، الگوسازی و ترغیب جوانان به ایجاد کسب و کارهای تعاون محور و انجام فعالیت های جمعی و تشریک سرمایه های جمعی برگزار می‌شود که مراحل ثبت نام انجام و 140 شرکت تعاونی استان ثبت نام کردند.

ناصری نیا بیان کرد : پس از بررسی شرایط شرکت کنندگان بر اساس شاخص های کمی و کیفی توسط کارگروه علمی و امتیاز دهی تعدا 12 شرکت تعاونی در رسته های صنعتی –معدنی- کشاورزی -خدمات حمل و نقل-تامین نیاز مصرف- -تامین نیاز تولیدکنندگان –تامین نیازصنفی و مسکن تعیین گردیدند و ازاین تعداد در رقابت ملی یک شرکت تعاونی بعنوان تعاونی برتر ملی انتخاب و  از آن در جشنواره تعاونی های برتر ملی تجلیل شد.

وی ادامه داد : مهمترین شاخصهای کمی مورد نظر در انتخاب تعاونیهای این جشنواره میزان مشارکت اعضا  درسرمایه گذاری، عضویت در مجامع و اتحادیه ها، رتوانمند سازی و آموزش، صادرات و رشد اشتغال و ... است.

در پایان این جشنواره 12 تعاونی برتر استان لرستان معرفی و با اهداء تندیس جشنواره تعاونی های برتر و لوح تقدیر تجلیل و تقدیر بعمل آمد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز