خبرگزاری کار ایران

| 09:05   
کد خبر : ۱۳۸۶۶۷۳
معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری لرستان:

برنامه‌ریزی لازم برای سفر ایمن زائران اربعین انجام شده است

معاون حمل و نقل اداره‌ کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان لرستان از آمادگی ناوگان حمل و نقل عمومی استان برای جابه‌جایی زائران اربعین حسینی خبر داد و گفت: برنامه‌ریزی لازم برای سفر ایمن زائران انجام شده است.

برنامه‌ریزی لازم برای سفر ایمن زائران اربعین انجام شده است

به گزارش ایلنا، رضا عبدی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: هماهنگی و مقدمات لازم برای جابه‌جایی زائران و مشتاقان سفر معنوی اربعین با همکاری دستگاه‌های مسئول و به ویژه فعالان بخش حمل و نقل استان انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه جلسات کمیته حمل و نقل ستاد اربعین استان به صورت منظم برگزار و هماهنگی‌های مناسبی بین دستگاه‌های مرتبط عضو این کمیته برقرار شده است، افزود: بررسی و ارسال ظرفیت و لیست ناوگان تحت پوشش شرکت‌ها و موسسات اتوبوسرانی به تفکیک اتوبوس‌های عادی و vip، چگونگی نظارت بر ضوابط و مقررات حمل و نقل از لحاظ رعایت نرخ جابه‌جایی، دستورالعمل‌های مربوط به توشه همراه و غیر همراه مسافر، نظافت ناوگان و کنترل تجهیزات فنی و موارد مرتبط با ایمنی ناوگان توسط مدیران فنی شرکت‌ها از جمله مواردی است که در این جلسات مورد بررسی قرار گرفته است.

معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری لرستان با تاکید براینکه از تمام ظرفیت ناوگان بخش حمل و نقل مسافر استان برای ارائه خدمات هرچه مطلوب‌تر به زائران اربعین استفاده می‌شود، گفت: جابه‌جایی ایمن زائران اولویت اول این اداره‌کل است.

عبدی تصریح کرد: ظرفیت ناوگان حمل ونقل عمومی شامل ۸۳ شرکت حمل ونقل، ۱۰ پایانه مسافربری، ۱۸۳ ناوگان اتوبوسرانی، ۵۷۳ ناوگان مینی بوس و ۷۶۲ ناوگان سواری کرایه است.

وی بیان کرد: زوار اربعین حسینی در صورت مشاهده و برخورد با هرگونه مشکل در محورهای مواصلاتی استان میتوانند با شماره تلفن ۱۴۱ تماس بگیرند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز