خبرگزاری کار ایران

| 14:18   
کد خبر : ۱۳۸۶۲۷۰
در گفت و گو با ایلنا مطرح شد؛

هفت محدوده لرستان در مرحله صدور پروانه اکتشاف هستند

مدیرکل صمت لرستان گفت: هفت محدوده لرستان در مرحله صدور پروانه اکتشاف هستند.

هفت محدوده لرستان در مرحله صدور پروانه اکتشاف هستند

بهمن جعفری در گفت‌وگو با ایلنای لرستان  بیان کرد: یکی از کارهایی که در دولت سیزدهم در لرستان انجام شده موضوع اکتشافات معدنی است.

وی افزود: به‌رغم اینکه لرستان، استانی معدنی است اما متاسفانه ژئوفیزیک هوایی در این استان اتفاق نیفتاده و هنوز در مطالعات اکتشافی ضعف قرار داریم.

مدیرکل صمت لرستان گفت: ایمیدرو مطالعات فلزی را در چهار شهرستان استان انجام داده است.

وی یادآور شد: نقاط معدنی لرستان را شناسایی کرده‌ایم و به‌رغم اینکه در زون سند سیرجان قرار داریم با ایمیدرو رایزنی شده و مطالعاتی در استان انجام و در این راستا دو پهنه تعریف شده است.

مدیرکل صمت لرستان افزود: این پهنه‌ها شامل شهرستان الیگودرز، دورود، ازنا و بروجرد می‌شود و مطالعه این دو پهنه در حال حاضر تمام و به هفت زیرپهنه تبدیل شده و ایمیدرو فقط مطالعات فلزی را در استان انجام داده است.

جعفری اضافه کرد: چهار مورد از این محدوده‌های فلزی در شهرستان الیگودرز و سه محدوده فلزی در بروجرد قرار دارد.

این مسئول اضافه کرد: شش ماه طول کشید تا استعلام منابع طبیعی را برای صدور پروانه اکتشاف را از منابع‌طبیعی استان برای فعالیت‌های بعدی ایمیدرو اخذ کنیم.

وی بیان کرد: هم‌اکنون هفت محدوده لرستان در مرحله صدور پروانه اکتشاف با این امید که به استخراج مواد معدنی فلزی در استان برسیم.

مدیرکل صمت لرستان اضافه کرد: ظرف ماه جاری پروانه اکتشاف را صادر خواهیم کرد و در ماه‌های آینده ایمیدرو مطالعات را تکمیل و گواهی کشف صادر خواهد شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز