خبرگزاری کار ایران

| 08:05   
کد خبر : ۱۳۷۹۵۵۰
دبیر کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار لرستان:

دولت می‌بایست نقش خود را در اصل سه جانبه گرایی پر رنگ کند

دبیر کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار لرستان گفت: جامعه کارگری معتقد است دولت می‌بایست نقش خود را در اصل سه جانبه گرایی پر رنگ کند.

 دولت می‌بایست نقش خود را در اصل سه جانبه گرایی پر رنگ کند

به گزارش ایلنا، محمد حسن موسیوند در جلسه هم اندیشی روسای شوراهای اسلامی کار لرستان که در شرکت شیر پگاه برگزار شد اظهار داشت: ما معتقدیم کارگر و کارفرما لازم و ملزوم همدیگر هستند و بدون یکدیگر نمی‌توانند به اهداف خود برسند چرا که اگر کارفرما نباشد کارگری وجود نخواهد داشت.

وی افزود: دولت هم باید ایفای نقش کند و با بسته‌های انگیزشی کارفرمایان را کمک کند که کارفرما دغدغه حقوق، تامین رفاه و معیشت کارگران را نداشته باشد.

دبیر کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار لرستان گفت:  دانشگاه علوم پزشکی باید کارگران را در بحث درمان یاری کند و با همکاری با مدیریت درمان تامین اجتماعی کمبود بعضی از پزشکان متخصص در مراکز ملکی تامین اجتماعی را تامین کند زیرا دولت مکلف است طبق قانون اساسی سرانه درمان تمامی شهروندان را تامین کند بنابراین کارگران هم جزیی از شهروندان محسوب می‌شوند.

موسیوند بیان داشت: ما از ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان درخواست می‌کنیم با توجه به معیشت بغرنج کارگران و بیمه شدگان در تامین پزشکان متخصص در مراکز درمانی تامین اجتماعی همکاری و مساعدت لازم را داشته باشند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز