خبرگزاری کار ایران

| 07:07   
کد خبر : ۱۳۷۷۰۹۵
استاندار لرستان:

اشکالات کارشناسی شده در حوزه تولید و تورم استان در قالب عمل مرتفع شوند

استاندار لرستان گفت: اشکالات کارشناسی شده در حوزه تولید و تورم استان باید در قالب عمل و به تدریج مرتفع شوند.

اشکالات کارشناسی شده در حوزه تولید و تورم استان در قالب عمل مرتفع شوند

به گزارش ایلنا، فرهاد زیویار در جلسه مجمع نخبگانی با موضوع شعار سال، اظهار کرد: کنکاش و بررسی‌ها و پیشنهادات نخبگان استان در راستای مهار تورم و افزایش تولید می‌بایست برای تحقق شکل عملیاتی به خود بگیرد.

وی گزارش 471 قلم اساسی در تورم را از مهم‌ترین دستور کارهای این جلسه عنوان کرده و تصریح کرد: در جلسه قبل بررسی نرخ قیمت این اقلام مصوب شده و در این جلسه گزارش جامعی از آن ارائه شد.

استاندار اظهار کرد: ارتباطات عرضه، تقاضا، انتظارات مردم و نااطمینانی‌هایی که در بین عموم در خصوص افزایش نرخ قیمت کالاها شکل می‌گیرند در مقوله تورم بسیار موثر بوده و در این جلسه به آن پرداخته شد.

زیویار در بخش دیگری از سخنانش به برگزاری کارگروه های تخصصی با موضوع تحقق شعار سال اشاره کرد و گفت: ماحصل نتایج این کارگروه های تخصصی در جلسه نهایی که ادامه جلسات مشابه امروز است تصمیمات پایانی را در بر خواهد داشت.

وی به برنامه‌های کوتاه، میان و بلند مدت تیم مدیریتی استان با هدف تحقق شعار سال اشاره کرد و گفت: مباحث مطرح شده در جلسات با نخبگان نهایتا می‌بایست طبق برنامه‌های تدوین شده توسط تیم مدیریت استان اجرا شوند.

استاندار مقوله‌های صنایع دانش بنیان، راه و آب را از مهم‌ترین برنامه‌های بلند مدت تیم اجرایی استان قلمداد کرد و عنوان کرد: در این بخش برنامه‌هایی که از ابتدای دولت سیزدهم تا کنون در استان انجام داده موفقیت آمیز بوده اما هنوز با افقی که ما در نظر داریم فاصله وجود دارد.

زیویار ادامه داد: قطعا تداوم این برنامه‌های بلند مدت در آینده دستاوردهای بهتری را برای استان به همراه خواهد داشت.

وی در خصوص نرخ تورم استان تصریح کرد: با برنامه ریزی که انجام شد رتبه استان در کاهش تورم چند پله ارتقا پیدا کرده است.

استاندار لرستان تأکید کرد: برنامه‌هایی که در استان برای مهار تورم در دست اجرا است موفقیت آمیز بوده اما در بلند مدت به نتیجه دلخواه خواهیم رسید و این مستلزم تداوم روند این برنامه‌ها است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز