خبرگزاری کار ایران

| 22:38   
کد خبر : ۱۳۶۶۲۰۴

انتقال ماشین آلات آتش نشانی لرستان از مناطق سردسیر به مناطق گرمسیر

استاندار لرستان با بیان اینکه برای مقابله با خطرات آتش‌سوزی‌ها در مناطق گرمسیری استان ماشین‌آلات آتش‌نشانی از مناطق سردسیر به مناطق گرمسیر منتقل شود، عنوان کرد: کم‌توجهی یا بی‌توجهی در این زمینه مردود است.

انتقال ماشین آلات آتش نشانی لرستان  از مناطق سردسیر به مناطق گرمسیر

به گزارش ایلنا ، فرهاد زیویار  در جلسه مدیریت بحران استان با اشاره به اینکه بارش‌های مناسب در پاییز، زمستان و ماه‌های ابتدایی بهار سال جاری، پوشش گیاهی مناسب در عرصه‌های طبیعی لرستان و گرم شدن هوا، ضریب خطر آتش‌سوزی را افزایش می‌دهد، عنوان کرد: این باعث می‌شود که با مسئولیت بیشتری نسبت به موهبتی که خداوند به استان و کشور داده است، قدم برداریم. 

وی با اشاره به اینکه در زمان وقوع بحران باید از تمام ظرفیت‌های استان استفاده کرد، افزود: در آتش‌سوزی‌های اخیر در لرستان عمدتاً بخش کشاورزی دچار حریق شده و جنگل‌ها آسیبی ندیده‌اند؛ اما ممکن است این بحران به صورت ادامه‌دار  استان را طی 40-50 روز آینده تهدید کند؛ بنابراین باید نسبت به جنگل‌ها، مراتع و مزارع احساس مسئولیت داشت.

زیویار با بیان اینکه بالغ بر 150 هکتار از اراضی کشاورزی لرستان طی چند روز اخیر دچار حریق شده‌ است، عنوان کرد: این اراضی حاصل چندین ماه زحمت، برنامه‌ریزی و سرمایه خانواده‌هایی بوده که در کنار آن، آسیب جدی به بخش کشاورزی استان نیز وارد شده است.  

استاندار لرستان، اقداماتی همچون  اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی،‌ آموزش و شناسایی نقاط بحرانی را در پیشگیری از وقوع آتش‌سوزی در مزارع و عرصه‌های منابع طبیعی موثر دانست و افزود: در حال حاضر در استان،  همه دستگاه‌های اجرایی کشوری و لشکری استان با امکاناتی که در اختیار دارند، موظف هستند، در این زمینه کمک کنند که این حوادث تکرار نشود و اگر تکرار شد در اسرع وقت نسبت به برطرف شدن آنها جلوگیری به عمل آید.

 کشاورزان نسبت به برداشت محصولات خود با قید فوریت اقدام کنند

استاندار لرستان  با بیان اینکه در اسرع وقت کشاورزان نسبت به برداشت محصولات خود با قید فوریت اقدام کنند، تأکید کرد: امکاناتی که در اختیار همه دستگاه‌های استان هستند در اختیار مدیریت بحران قرار بگیرد.

زیویار گفت: با توجه به اینکه مقرر شده ماشین‌آلات آتش‌نشانی برا مقابله با آتش‌سوزی‌های احتمالی از مناطق سردسیر استان به مناطق گرمسیر استان منتقل شوند، بی‌توجهی و کم‌توجهی در این زمینه مردود است  و هر کدام از این ماشین آلاتی که در شهرهای مورد نظر استقرار پیدا کرده‌اند مجاز نیستند بدون نظر رئیس مدیریت بحران شهرستان که بر عهده فرماندار است از منطقه خارج شوند.

وی گفت: به کشاورزان لرستانی که محصولات خود را بیمه کرده‌اند غرامت پرداخت می‌شود.

 

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز