کد خبر: 1336107 A

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان:

خدمات دندانپزشکی با تعرفه دولتی در مراکز خدمات جامع سلامت سطح استان ارائه می‌شود

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: در برخی مراکز خدمات جامع سلامت استان که دارای دندان‌پزشک و یونیت دندانپزشکی هستند، خدمات دندانپزشکی سطح یک با تعرفه دولتی ارائه می‌شود.

خدمات دندانپزشکی با تعرفه دولتی در مراکز خدمات جامع سلامت سطح استان ارائه می‌شود

به گزارش ایلنا، مریم کوشکی در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که امروز در کشور با آن مواجه هستیم، اظهار داشت: بحث جوانی جمعیت و فرزندآوری است که نیازمند فرهنگ‌سازی و همکاری رسانه‌ها به خصوص صدا و سیما است.

وی افزود: همه رسانه‌ها و همچنین ارگان‌ها باید در زمینه ترویج فرزندآوری کمک کنند تا این چالش را پشت سر بگذاریم.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان اضافه کرد: در دانشگاه علوم پزشکی لرستان اقدامات مختلفی در راستای جوانی جمعیت انجام شده است که می توان به شناسایی زوجین نابارور و معرفی به بیمه سلامت برای نشان‌دار شدن اشاره کرد.

کوشکی با اشاره به تهیه بسته‌های آموزشی مرتبط با جوانی جمعیت و ارجاع به شهرستانها و ادارات، گفت: در این رابطه کتابچه قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت نیز تهیه شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: به دلیل بالا بودن هزینه‌های غربالگری‌های ضروری دوران بارداری و داروهای ناباروری، پیگیر هستیم که تحت پوشش بیمه‌ها قرار بگیرند.

کوشکی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ارائه خدمات دندانپزشکی سطح یک در برخی مراکز خدمات جامع سلامت، اظهار کرد: در برخی مراکز که دارای یونیت دندانپزشکی باشد خدمات دندانپزشکی سطح یک شامل ترمیم سطحی و کشیدن دندان ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه  این خدمات با تعرفه دولتی ارائه می‌شود و فقط برای مادران باردار و برخی گروه‌های سنی کودکان رایگان است افزود : چنانچه مرکزی دارای دندان‌پزشک و یونیت دندانپزشکی باشد و از ارائه این خدمات ممانعت کند مردم میتوانند با شماره ۱۹۰ تماس گرفته و شکایت خود را ثبت کنند.

انتهای پیام/
بارداری پزشک دانشگاه علوم پزشکی سلامت کودکان
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر