کد خبر: 1332965 A

معاون توسعه منابع سازمان جهاد کشاورزی لرستان:

۵۷ خانه محیط زیست در سطح مراکز جهاد کشاورزی استان راه اندازی شد

معاون توسعه ومدیریت منابع سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: با همکاری حفاظت محیط زیست ۵۷خانه محیط زیست درسطح مراکزجهاد کشاورزی استان راه اندازی شد.

۵۷ خانه محیط زیست در سطح مراکز جهاد کشاورزی استان راه اندازی شد

به گزارش ایلنا، رضا نجفی‌زاده در دوره آموزشی مبانی محیط زیست استان با بیان اینکه  یکی از سیاست‌های محیط زیست و دولت کنونی مردمی سازی است و بر همین اساس باید محیط زیست به وسیله مردم مدیریت شود، اظهار داشت: نهادها، انجمن‌ها و سایر گروه‌های حامی محیط زیست خاستگاه اجتماعی و مدنی دارند و در جهت حفاظت از محیط زیست عمل می‌کنند و ما نیز باید ازاین مشارکت مردمی حمایت کنیم.

وی با بیان اینکه نهاد مردمی خاستگاهی اجتماعی دارند و از دل جامعه شکل می‌گیرند، افزود: در شرایط کنونی محیط زیست نیازمند کمک‌های همه جانبه مردمی و دستگاه‌های اداری است تا در جهت سلامت محیط زیست عمل کنیم و از تخریب این ظرفیت بزرگ خدادادی و مادی جلوگیری شود.

 معاون توسعه و مدیریت منابع سازمان جهاد کشاورزی لرستان بر لزوم نقش اداره‌کل محیط زیست استان در حمایت از محیط زیست اشاره کرد و گفت: واقعیت امر این است این اداره‌کل بستر مهمی جهت حمایت از محیط زیست استان است و با تلاش‌های مؤثر این دستگاه و حمایت همه جانبه رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان ۵۷ خانه محیط زیست در سطح مراکز جهاد کشاورزی تشکیل شده که این نوید بخش فصل نو در ارتباط با مقوله محیط زیست است.

نجفی زاده بیان داشت: با توجه به محدودیت‌ها و موانع پیش‌رو مرکز خدمات جهاد کشاورزی استان اداره‌کل محیط زیست نسبت به تأمین برخی ملزومات و پشتیبانی‌های مادی و معنوی از این مراکز اقدامات لازم را به عمل آورد.

وی تصریح کرد: اداره‌کل محیط زیست می‌تواند در هر مرکز خدمات کشاورزی یک اتاق محیط زیست برای کارشناسان را فراهم کند و سایر امکانات و تجهیزات مادی، معنوی و استمرار آموزش‌های کارشناسان مرکز که از ضروریات روند این کار است را فراهم آورد تا نیروهای جهادی در مراکز خدمات که خط مقدم چنین فرآیندی هستند با انگیزه بیشتری مؤثرتر باشند. 

انتهای پیام/
جهاد کشاورزی حفاظت محیط زیست کشاورزی مادی و معنوی محیط زیست
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر