کد خبر: 1315654 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد؛

چتر حمایتی بر 29 واحد راکد و مشکل دار لرستان

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: در راستای رفع مشکلات واحدهای اقتصادی، 29 واحد راکد و نیمه فعال استان زیر چتر حمایتی قرار گرفتند.

چتر حمایتی بر 29 واحد راکد و مشکل دار لرستان

علی جهانی در گفت و گو با ایلنای لرستان با بیان اینکه بازطراحی و ارتقاء نظام پایش و شناسایی بنگاه های اقتصادی مشکل دار و ارائه راهکارهای اجرایی جهت حل و فصل مشکلات در اولویت این اداره کل است، اظهار داشت: یکی از اهداف مهم دولت و وزارت کار حفظ و صیانت از اشتغال موجود است که برای این منظور با همکاری دیگر نهادهای اجرایی اقدام به رصد و شناسائی بنگاه‌های مشکل دار در اولویت کار قرار گرفت تا با مطرح کردن کمیته‌های تخصصی مشکلات این بنگاه‌ها حل و فصل شود و صیانت از نیروی کار و حمایت از تولید و پایداری بنگاه تحقق پیدا کند.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان افزود: طی نه ماهه امسال 14 کمیته استانی حمایت از بنگاه‌های مشکل دار برگزار با حضور دستگاه های اجرایی تخصصی در بخش های مختلف اقتصادی برگزار و مسائل و مشکلات این واحدها مورد بررسی جهت حمایت از بنگاه ها قرار گرفتند .

وی با بیان اینکه عمده مشکلاتی این واحدهای اقتصادی جرائم و استمهال بدهی بانکی، مالیات، بیمه، سرمایه در گردش، مالیات، محیط زیست  و ... است، خاطر نشان کرد: امسال 29 واحد مشکل دار در این راستا مورد حمایت قرار گرفتند که زمینه تثبیت اشتغال 7 هزار و 852 کارگر شاغل در این بنگاه های تولیدی در سطح را فرام کرد.

جهانی در ادامه بیان داشت: توسعه سه جانبه گرایی و اتخاذ روش های هوشمندانه و شیوه مدیریت صحیح، تدابیر خردمندانه و همکاری با دستگاه های اجرایی مرتبط حداقل می توان از تنش‌های کارگری و مشکلات پیش روی تولید جلوگیری کرد، البته مشکلات تحریم و تورم در کشور را نیز باید مد نظر قرار گرفت و حمایت همه جانبه دولت یکی از مهمترین راهکاری های پیشگیری از این مشکلات واحدهای تولیدی است.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان در پایان  به واحدهای اقتصادی فعال در استان اشاره کرد و گفت: هم اکنون حدود 19 هزار و 157 واحد اقتصادی و تولیدی فعال با حداقل دو نفر بیمه شده تامین اجتماعی تا بیش از 50 نفر کارگر در بخش‌های مختلف اقتصادی در سطح استان در حال فعالیت و تولید می باشند.

انتهای پیام/
اشتغال دولت کار و رفاه اجتماعی مشکلات بنگاه های تولیدی
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر