کد خبر: 128710 A

عضو هیئت رئیسه فدراسیون جهانی باستانی:

عضو هیئت رئیسه فدراسیون جهانی باستانی، از برگزاری اولین دوره رقابت‎های کشتی پهلوانی جام جهان پهلوان تختی در خرم‎آباد ابراز خرسندی و رضایت کرد.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون جهانی باستانی، از برگزاری اولین دوره رقابت‎های کشتی پهلوانی جام جهان پهلوان تختی در خرم‎آباد ابراز خرسندی و رضایت کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، علی دولت‎شاهی در آیین تجلیل از خبرنگاران و اهالی رسانه که در پوشش مناسب اولین دوره رقابت‎های کشتی پهلوانی جهان تلاش وافری داشتند، گفت: به همت اهل رسانه در ایران و دنیا سربلند شدیم و پوشش دیداری، شنیداری و نوشتاری این پیکار‌ها کم‎‎نظیر بود. ۱۶ کانال ماهواره‎ای جام جهان پهلوان تختی را روی آنتن بردند و اگر شما اهل رسانه نبودید صدای این پیکار‌ها را کسی نمی‌‎شنید.
وی با بیان اینکه دست تک‎تک کسانی که در برگزاری این رقابت‎‌ها تلاش کردند، می‌‎بوسم، ادامه داد: افتخار می‌‎کنم که همشهری شما هستم. همین که برگزاری این رقابت‎‌ها مثل بمب ترکید، اتفاق خیلی خوبی برای لرستان و مرکز این استان خرم‎آباد بود و ما را مصمم کرد که دومین دوره این پیکار‌ها را نیز در لرستان برگزار کنیم.
دولت‎شاهی با یادآوری اینکه برای اولین بار استانی غیر از تهران میزبان بیش از ۳۰ کشور بود، خاطرنشان کرد: همه می‌‎دانند که استان ما محروم است و بعد از اینکه ۷۰ کشور با میزبانی موافقت کردند، مشکل‎های زیادی در تهران داشتیم که دوستان حمایت کردند و خدا را شکر رقابت‎‌ها به بهترین شکل ممکن برگزار و سربلند شدیم.
رئیس ستاد برگزاری اولین دوره مسابقات کشتی پهلوانی جهان، یادآور شد: ۲۴ ساعت بعد از برگزاری رقابت‎‌ها، خانم جهان پهلوان تختی با من تماس گرفت و گریه می‌‎کرد و می‌‎گفت «دورود بر شرف مردم خرم‎آباد، چون این برای اولین بار بود که رقابت‎های جام تختی بدون هیچ مشکلی برگزار شد» این تماس انرژی من را چند برابر کرد. همچنین از چند کشور دیگر از جمله آمریکا نیز در این خصوص با بنده تماس گرفتند.
مدیرعامل سابق موسسه مالی اعتباری فردوسی با اشاره به این‎که برخی گفته‎اند من باید به‎جای هزینه در این رقابت‎‌ها، برای استان خودم هزینه می‌‎کردم، تأکید کرد: ببخشید من که رئیس جمهور نیستم! اگر شخص اول کشور بودم برای اولین استانی که کار می‌‎کردم لرستان بود، اگر مسوول پروژه‎های نیمه‎تمام استان بودم همه را درست می‌‎کردم. اگر هر مسوولی در استان مثل من یک‎هزار شغل ایجاد می‌‎کرد الان در لرستان بیکار نداشتیم. خرج کردن این پول‎‌ها هزینه نیست بلکه سرمایه است.
دولت‎شاهی اضافه کرد: هر کسی از هر جایی بخواهد کاری برای استان اجرا کند من دستش را به گرمی می‌‎فشارم و می‌‎بوسم و فرقی ندارد که آن شخص دوستم باشد یا دشمنم! سردار قنبری فرمانده انتظامی لرستان از کاهش ۷۰ درصدی جرایم در هنگام برگزاری جام جهان پهلوان تختی خبر داد، چرا دوستان این را نمی‌‎بینند؟
عضو هیئت رئیسه فدراسیون جهانی باستانی با اشاره به اینکه برخی ادعا کرده‎اند می‌‎خواهم با این کار‌ها وارد سیاست شوم، تأکید کرد: به خودم قول داده‎ام تا وقتی که زنده هستم هرگز وارد سیاست نشوم؛ چون ورزشی هستم و اقتصادی فکر می‌‎کنم و دوست دارم به مردم خدمت کنم.

وی انگیزه‌اش از صرف هزینه برای برگزاری رقابت‌های کشتی پهلوانی در استان لرستان گفت: اولاً من به عشق کشتی و بخاطر مردم عزیز شهرم استان لرستان و بخاطر مسئولین فدراسیون کشتی پهلوانی و ورزش باستانی علاقه داشتم تا این کار را انجام دهم و به سبب علاقه‌ای که به جهان پهلوان غلامرضاتختی دارم و طی چند دوره گذشته شاهد بودم که مسابقات کشتی جام تختی در اندازه نام او نبود این کار را پذیرفتم.
وی گفت: تمام هزینه‌های برگزاری این رقابت‌ها حتی تهیه بلیت ورزشکاران، مربیان و میهمانان خارجی را هم تأمین کرده‌ام
وی پوشش خبری این مسابقات را بسیار مطلوب دانست و با تقدیر از زحمات رسانه‌های مختلف برای اطلاع رسانی به مردم اظهار داشت: به رغم اینکه این دوره نخستین دوره مسابقات بود، خبرنگاران حاضر با کیفیت بسیار بالایی موفق به انتشار اخبار و گزارشات در این خصوص شدند.
دولتشاهی خاطر نشان کرد: این رقابت‌ها با توجه به تعداد تیم‌های خارجی در تاریخ ورزش ما بی‌نظیر بود و در بالا‌ترین سطح برگزار شد و به عنوان یکی از افتخارات ورزش کشور در تاریخ کشور ثبت شد. در ادامه خبرنگاران رسانه‌های گروهی لرستان با اهدا لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد.

باستانی پوشش جهان دولت رقابت سرمایه عشق کشتی ماهواره هیئت رئیسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر