کد خبر: 1245320 A

سرپرست پارک علم و فناوری لرستان مطرح کرد؛

سرپرست پارک علم و فناوری لرستان گفت : مشارکت هیأت علمی و دانشجویان استان با هدف توسعه علمی و اقتصادی به حوزه‌های فناوری و نوآوری ضروری است.

به گزارش ایلنا،  فرهاد نامداری در جلسه مشترک پارک علم و فناوری و شرکت مخابرات لرستان با بیان اینکه یکی از اهداف اصلی پارک در سطح انتقال تکنولوژی این است که مسئله را از دستگاه‌های اجرایی و صنایع بزرگ بگیرد، اظهار داشت: بنا است طی مشارکت با اعضای هیئت علمی در قالب رساله‌ها و پایان نامه‌های تحصیلات تکمیلی جنبه تئوری مسائل بررسی و در نهایت نیروهای متخصص تربیت یافته در قالب مجموعه‌های فناور جدید در حل این مسائل پیش قدم شوند. 

وی با بیان اینکه پارک علم و فناوری لرستان آماده پذیرش فناوران بیشتری خواهد بود ، افزود: همچنین این پارک بر اساس زمینه تخصصی، جلساتی را با مدیران دستگاه‌های اجرایی، واحدهای فناور و اعضای هیئت علمی برنامه ریزی کرده است که در این جلسات مسائل مرتبط با این حوزه های تخصصی طرح شوند.

نامداری با بیان اینکه امیدواریم اعضای هیئت علمی و دانشجویان به حوزه‌های فناوری و نوآوری ورود نمایند، تصریح کرد: این پارک با بهره برداری از ساختمان فناوری خود ظرف 3 ماه آینده، آماده پذیرش فناوران بیشتری خواهد بود. 

وی با اشاره به اینکه در آینده نزدیک اراضی پارک به فناوران واگذار خواهد شد، عنوان کرد: در این راستا نیازمند همکاری مخابرات استان در تأمین زیرساخت‌های نرم‌افزاری بویژه افزایش ظرفیت شبکه فیبر نوری و افزایش تعداد خطوط تلفن ثابت هستیم. 

نبی الله شمسی فر مدیرعامل شرکت مخابرات لرستان نیز راه برون رفت جامعه و حل بحران های کنونی کشور را تکیه بر علم و فناوری دانست و گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در حوزه های مرتبط با ICT با هزینه پایین بسیار اشتغال زا هستند.

وی افزود: شرکت هایی در کشور وجود دارند که در حوزه IT ورود کرده و درآمد آن ها از مجموع درآمد شرکت مخابرات استان لرستان بیشتر و ارزش سهام آنها نیز گرانبهاتر است.

شمسی فر با بیان اینکه عمده هزینه ها و درآمدهای شرکت مخابرات لرستان در حوزه CT می باشد، افزود: مخابرات استان در نظر دارد با استفاده از داده های در دسترس نسبت به توسعه فعالیت ها و درآمدهای خود در حوزه IT نیز اقدام کند و در این راستا دست همکاری و کمک پارک علم و فناوری و شرکت های فناور را  به گرمی می فشارد. 

 

 

انتهای پیام/
مشارکت هیئت علمی و دانشجویان لرستان در حوزه فناوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر