کد خبر: 1242148 A

مدیرکل بیمه سلامت لرستان گفت: در چند سال گذشته امکانات و تجهیزات تشخیصی درمانی در استان لرستان به اندازه کافی افزایش یافته و در حال گسترش است.

به گزارش ایلنا ،  دکتر شاهدخت فتحی بیرانوند در اجلاس مدیران منطقه 4 سازمان بیمه سلامت  کشور که در لرستان برگزار شده بود ، با اشاره به اینکه در حوزه سلامت باید توجه ویژه‌ای به استان‌های محروم به ویژه لرستان شود، گفت: در چند سال گذشته امکانات و تجهیزات تشخیصی درمانی در استان لرستان رو به افزایش بوده و همچنان در حال گسترش می باشد که جا دارد از زحمات دکتر ابراهیمی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم سلسله و دلفان که این موضوع دغدغه اصلی ایشان بوده  تشکر کنم.

 وی با اشاره به اینکه بعد از چند سال اولین جلسه حضوری است که برگزار می‌شود،افزود: جلسات حضوری اثر بخشی زیادی دارد و می تواند در تبادل داده ها تاثیر مثبت داشته و موانع و مشکلات بیشتر را شناسایی و از حالت یک طرفه خارج کند.

 مدیرکل بیمه سلامت استان لرستان با اشاره به تشکیل کارگروه های اجلاس منطقه 4 سازمان بیمه سلامت بیان کرد: کارگروه ها موضوعات را به صورت ویژه مورد بررسی و موانع و مشکلات را به ریز دسته بندی و به سازمان ارسال کنند.

 فتحی بیرانوند اظهار کرد: در منطقه 4 سازمان بیمه سلامت موضوع توسعه یافتگی وجود دارد که باید ویژه به آن توجه شود و در بحث اعتبارات به خصوص در حوزه اسناد پزشکی مانور بیشتری صورت بگیرد.

 وی با اشاره به اینکه در بحث مدیریت هزینه مطالبه‌گری بیشتری صورت بگیرد،تصریح کرد: هزینه های استان لرستان در سال 99 و در مقایسه با سال 1400 رشد چشمگیری داشته که 87% در حوزه دولتی دانشگاهی و 56 درصد در حوزه دولتی غیر دانشگاهی رشد داشته ایم که این موضوع نشان دهنده این است علاوه بر بحث کرونا امکانات و تجهیزات بیشتری وارد استان لرستان شده است.

 وی یادآور شد: طرح ارزیابی و در شرایط اقتصادی امروزه به خصوص برای استان‌های محروم اگر به تعویق بیفتد بهتر است که در صورت دریافت حق بیمه در دهک های 4 به بالا با مشکلاتی در استان مواجه خواهیم شد.

 

 

انتهای پیام/
افزایش امکانات و تجهیزات تشخیصی درمانی در لرستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر